Poczytaj recenzje: Star Trek

Dla wielu ukochany film science-fiction, dla innych niezrozumiała mania. Czy to możliwe, że nowy "Star Trek" spodoba się jednym i drugim? 

Star Trek - zwiastun filmu

Na serwisie rottentomatoes.com (gromadzącym recenzje filmów z różnych źródeł) średnia ocena nowego " Star Treka " jest bardzo wysoka: wynosi 7,5 punktów na 10 możliwych. Krytycy prześcigają się w pochwałach:

Bez wątpienia to najlepszy Trek od czasu " Gniewu Khana ". Istna uczta dla oczu i uszu.

- pisze Joshua Tyler z CinemaBlend.com.

" The Hollywood Reporter " przewiduje, że film spodoba się nie tylko fanom serii i przyniesie olbrzymie zyski :

W zapierającej dech w piersiach sekwencji przed napisami początkowymi, widzimy narodziny Jamesa T. Kirka i śmierć jego ojca (w tej roli (Chris Hemsworth). (...) Urok tego filmu polega na tym, że widzowie znający oryginalnego "Star Treka" od razu zorientują się, kto jest kim w nowej obsadzie. 
Scenariusz miesza stare i nowe elementy, a efekty są oszałamiające. Sporo osób będzie zapewne narzekać, ale film J.J. Abramsa jest zdecydowanie lepszy od większości poprzednich kinowych "Star Treków".

- to Rodney Perkins z serwisu Twitchfilm.

Czy ktoś pisze o jakichkolwiek wadach produkcji? Tak, ale tylko na marginesie. Mowa o niedopracowanej ścieżce dźwiękowej i chaotycznym scenariuszu.

I jeszcze gigantyczna pochwała na koniec:

Wielki sukces. Ten film jest nie tylko jednym z lepszych w historii Treków, ale jednym z najwspanialszych filmów z gatunku science-fiction w historii.

- stwiedza Ian Cuthbertson z "The Australian"

Wow. Nie wiem, czy powyższe recenzje pisali trekkies i czy "zwykli" widzowie będą równie zachwyceni. W każdym razie pochwały brzmią przekonująco. Polska premiera filmu już 8 maja. Z niecierpliwością czekamy na pokaz prasowy, po którym natychmiast doniesiemy Wam, co sądzimy o filmie.

M.G.

WIĘCEJ RECENZJI "STAR TREKA"

Więcej o: