Najpierw Machete potem Predators

Nie tak dawno temu załamywaliśmy ręce nad Robertem Rodriguezem, który zdaje się marnować swój talent do "rozwałek" kręcąc kolejne filmy dla dzieci. Dziś mamy nadzieję, że to umiłowanie do dziecinnych produkcji nie wpłynie na kolejne filmy, jakie ma w planach.

Mamy szczerą nadzieję, że tak się nie stanie. W końcu nakręcenie trzech części " Małych agentów " nie sprawiło, że bohaterowie jego " Planet Terror " zamiast rozwalać śmigłami helikoptera krwiożercze zombie postanowili zająć się ich edukacją. Widać musimy przyzwyczaić się do tego, że od czasu do czasu Rodriguez musi nakręcić jakiś film dla dzieci, a nam nic do tego, póki oprócz nich serwuje nam krwawe widowiska na co najmniej przyzwoitym poziomie (choć dzieci pewnie myślą na odwrót).

No ale może przejdźmy do rzeczy. Zapewne pamiętacie fałszywe zwiastuny filmów dołączone do wspólnego projektu Roberta Rodrigueza i Quentina Tarantino " Grindhouse " . Budziły one chyba większe emocje niż same filmy, z którymi się pojawiły. Już od momentu premiery "Grindhouse" najgłośniej mówiło się o tym, że największe szanse na realizację w formie pełnometrażowego filmu ma "Machete" z Dannym Trejo w roli tytułowej. No i trochę trzeba się było naczekać, ale w końcu wygląda na to, że film ów dane nam będzie zobaczyć, co tylko potwierdza to, o czym pisaliśmy już w styczniu .

Jak podaje serwis variety.com zdjęcia do "Machete" rozpoczną się już niedługo, bo w czerwcu. Reżyserią filmu ma zająć się Robert Rodriguez do spółki z Ethanem Maniquisem , który współpracował już z reżyserem przy jego poprzednich produkcjach. W roli głównej zobaczymy oczywiście Danny'ego Trejo, a produkcją zajmie się studio Overnight Productions. Jest to dobra wiadomość, gdyż nakręcenie takiego filmu jak "Machete" poza jakimś wielkim studiem filmowym daje Rodriguezowi dodatkowe możliwości. Ot choćby taką, by reklamować swój film hasłem, na które wielka wytwórnia w obawie o swoje interesy mogłaby kręcić nosem: "Tym razem zadarli, k***a, z niewłaściwym Meksykaninem".

Zwiastun "Machete":

To jednak nie koniec zamiarów reżysera, który ma już w planach ożywienie jednej z największych, hmm, postaci współczesnego kina akcji - Predatora . Predator, który po raz pierwszy pojawił się w 1987 roku w klasycznym filmie Johna McTiernana - " Predator " - od tego czasu był widziany jeszcze w kilku następnych produkcjach. Teraz zobaczymy go jeszcze raz, tym razem oczami Rodrigueza. Nie do końca wiadomo jednak, czy będzie to dalszy ciąg przygód kosmicznego rastafariana, czy może tak popularny ostatnio "gatunek" filmowy, jakim jest remake. Jak zawsze w takich przypadkach - czas pokaże. Na razie wiadomo, że roboczym tytułem tego filmu jest "Predators" , a wyprodukuje go studio 20th Century Fox, co niestety sprawia, że jest się czego bać. No ale może nie siejmy defetyzmu póki nie usłyszeliśmy pierwszego klapsa na planie filmu.

Zwiastun "Predatora":

WIĘCEJ O ROBERCIE RODRIGUEZIE

Quentin - quentin.blox.pl

Więcej o: