Tom Hanks z nagrodą za całkoształt - już?

Czy 52 lata to nie za mało na nagrodę za osiągnięcia życia? 

52 - tyle lat ma Tom Hanks . Wczoraj aktor odebrał od Stowarzyszenia Filmowego Lincoln Center prestiżową nagrodę za całokształt dorobku. 

Tom Hanks poradzi sobie z każdą rolą: z równą brawurą zagra żołnierza , geja , emigranta , opóźnionego w rozwoju czy wybranka Meg Ryan . Przy tym uchodzi za jednego z najsympatyczniejszych gwiazdorów w Hollywood. Co czyni go niewątpliwie wartym wyróżnienia. Jednak czy nie brzmi to trochę jak makabryczny dowcip: podsumowywać karierę faceta w sile wieku ?

Hanks - ze względu na skromny sposób bycia oraz emploi - bywa porównywany do Jamesa Stewarta . Jednak ten ostatni otrzymał nagrodę od za całokształt od SF Lincoln Centre w wieku 82 lat. Jednak prawdziwych mistrzów coraz mniej, a przecież kogoś trzeba nagradzać. Jeśli 16-letnia Miley Cyrus może pisać autobiografię (sic!), to czemu nie przyznawać nagród za całokształt 50-letnim panom?

A, i jeszcze jedno: wczorajsze wyróżnienie to nie pierwsza nagroda za całokształt dla Hanksa. Poprzednią dostał od Amerykańskiego Instytutu Filmowego. Było to siedem lat temu, a Hanks miał wówczas 45 lat...

M.G.

OBEJRZYJ ZDJĘCIA Z IMPREZY TOMA HANKSA

Więcej o: