Przeciek ze ściśle tajnego projektu "District 9" [wideo]

Neill Blomkamp miał pod okiem Petera Jacksona wyreżyserować ekranizację gry "Halo". Realizację filmu ostatecznie wstrzymano, a duet Blomkamp-Jackson wziął się za ściśle tajny projekt science-fiction "District 9".

Filmowcy ogłosili swoje plany jeszcze pod koniec 2007 roku i na kilka miesięcy słuch o ich produkcji zaginął. Dopiero podczas zeszłorocznego Comic-Con w San Diego pojawiły się intrygujące reklamy wirusowe "District 9" - tajemnicze bannery "For Humans Only. Non-Humans banned!" .

Równocześnie, poprzez stronę D-9.com ruszyła kampania w internecie. Znalazła się tam interaktywna mapa tytułowej dzielnicy: johannesburskiego getta, gdzie żyją kosmici, którzy przed trzydziestu laty przylecieli na Ziemię planując ograbienie planety i zniewolenie jej mieszkańców. Wikus (Sharlto Copley), agent rządowej organizacji Multi-National United, zostaje zainfekowany przez kosmitów. Czy z jego pomocą uda im się pokonać ludzkość?

Zobacz pierwszy zwiastun, tfu - przeciek z projektu "District 9" :

"District 9" zrealizowano w paradokumentalnej konwencji. Koncepcja stron internetowych (oprócz D-9.com także Multinationalunited.com , Mnuspreadslies.com i Mathsfromouterspace.com ) ma dodatkowo wzmagać poczucie realizmu.

Strona D-9.comStrona D-9.com 

Wszystko sprawia naprawdę dobre wrażenie. Pozostaje tylko pytanie, jak wypadnie sam film...

Wyprodukowany przez Jacksona obraz to pełnometrażowy debiut Blomkampa, realizującego wcześniej reklamówki i krótkie metraże. To właśnie fabuła jednego z jego krótkich filmów - zatytułowanego "Alive in Joburg" - została rozbudowana na potrzeby scenariusza "District 9" (napisali go Blomkamp i Terri Tatchell). Oryginał możecie zobaczyć poniżej:

Czy ewentualny sukces "District 9", porównywanego już do " Projektu: Monster ", przekona Microsoft, że Blomkamp nadaje się na reżysera wysokobudżetowego "Halo"? Pewnie już niedługo się tego dowiemy.

Premierę zapowiedziano na 14 sierpnia.

kapryśny

Więcej o: