Tetro, czyli Coppola w stylu retro [zwiastun]

Po chłodnym przyjęciu "Młodości stulatka" Francis Ford Coppola zaszył się w Argentynie i ze zmiennym szczęściem realizował kolejny film - "Tetro". Wreszcie możemy obejrzeć pierwszy zwiastun tego niezależnego dramatu, który będzie miał premierę na canneńskiej imprezie Quinzaine des Réalisateurs.

Czarno-biały zwiastun zapowiada dzieło niezwykle osobiste i melancholijne, intymną podróż w świat przeżyć reżysera oraz - co wieszczy się może odrobinę przedwcześnie - niezwykły powrót do korzeni kinematografii. Oby Coppola stworzył niepowtarzalny klimat " Tetro " nie tylko dzięki stronie wizualnej (o której już sporo dobrego możemy powiedzieć), lecz również fascynującej historii.

Ale po co tu się rozpisywać, zobaczcie sami:

Co myślicie o zwiastunie " Tetro " ?

Prostoduszny siedemnastolatek Bennie przybywa do Buenos Aires w poszukiwaniu starszego brata, którego nikt z wielopokoleniowej rodziny włoskich emigrantów nie widział od ponad dziesięciu lat. Chłopakowi udaje się odnaleźć brata, zdziwaczałego poetę-lekkoducha, ukrywającego się pod pseudonimem Tetro. Nie tego się spodziewał... Bennie zostaje z Tetro i jego dziewczyną Mirandą. Bracia zmagają się z wciąż żywymi przeżyciami ze wspólnej przeszłości.

W tytułową rolę wcielił się neurotyczny Vincent Gallo , a Benniego zagrał debiutant Alden Ehrenreich. W obsadzie znaleźli się ponadto Maribel Verdu, Klaus Maria Brandauer i Carmen Maura.

TetroTetro 

Póki co nic nie wiadomo o ewentualnych planach polskich dystrybutorów wobec " Tetro " , ale nie ukrywam, że już ostrzę sobie zęby na tę produkcję.

kapryśny

Nie przegap żadnego nowego filmu - zapisz się na cotygodniowy newsletter, w którym znajdziesz informacje o premierach kinowych KLIKNIJ TUTAJ

Więcej o: