Wielki sukces Star Trek

Enterprise poleciał wysoko. Wyżej niż przewidywało wielu sceptyków. Najnowszy "Star Trek" świetnie się sprzedał za oceanem. Jak będzie w Polsce?

" Star Trek " uplasował się na pierwszym miejscu amerykańskiego box office'u - podczas premierowego weekendu zgromadził 72,5 miliona dolarów .

Trudno się dziwić dobremu wynikowi - film nie tylko został wsparty dużą kampanią marketingową. Zbierał także świetne recenzje wśród krytyków. Na rottentomatoes aż 96% recenzji " Star Trek " jest pozytywnych! Finansowy wynik wspomogły pokazy w Imaxach oraz przedpremierowe czwartkowe pokazy.

A jak to wygląda na naszym podwórku? 

Kampania promocyjna - mało zauważalna. Pokazów w Imaxie - brak. Nawet liczba zwykłych kin, w których można obejrzeć film, jest dość ograniczona - narzekają fani serii.

Dlatego sukces " Star Trek " w Polsce pewnie nie będzie równie spektakularny co w USA. Na oficjalne dane z box office'u musimy poczekać jeszcze do środy.

W Stanach w ostatni weekend w najpopularniejszej piątce znalazły się również: " X-Men Geneza: Wolverine ", komedia romantyczna z Matthew McConaughey'em i Jennifer Garner " Duchy moich byłych ", thriller " Obsessed " oraz " 17 Again ".

M.G.

WIĘCEJ O "STAR TREK"

PEŁNE ZESTAWIENIE BOX OFFICE

Więcej o: