Heath Ledger w ostatnim filmie - zobacz fragmenty

Mimo dramatycznych okoliczności, w jakich powstawało "The Imaginarium of Doctor Parnassus" (Heath Ledger zmarł, gdy była nakręcona połowa zdjęć), wygląda na to, że powstał kawałek ciekawego kina 

Trudno się temu dziwić - w końcu za kamerą stanął Terry Gilliam. Reżyser postanowił kontynuować swój projekt oddając nim w ten sposób hołd zmarłemu aktorowi. Do udziału w nim i pomocy w jego zakończeniu zaprosił Johnny'ego Deppa, Colina Farrella i Jude Lawa, którzy mają zastąpić zmarłego aktora.

W " The Imaginarium of Doctor Parnassus " zobaczycie także Andrew Garfielda w roli Antona oraz Lily Cole jako Valentinę.

Fabuła filmu Terry'ego Gilliama przedstawia się tak:

We współczesnym Londynie pojawia sie trupa starożytnych magików, którzy zaprezentują tutaj swój niezwykły pokaz. W czasie jego trwania z pomocą magicznego lustra oferują widzom podróż do świata wyobraźni. Jest wśród nich Tony, odludek, który przyłącza się do ekipy, aby ocalić córkę impresaria grupy, dr Parnassusa, od zakusów diabła.

Film pokazano poza konkursem na festiwalu w Cannes. Na razie nie wiadomo, kiedy pojawi się w kinach w Polsce, ale o premierze zostaniecie poinformowani w naszym newsletterze (zapisać się można tutaj ).

M.G.

Więcej o: