Nowe zdjęcia Marilyn Monroe

Zrelaksowana, 24-letnia aktorka na spacerze w parku w przeddzień wielkiej sławy - taką Marilyn pokazują fotografie odkryte niedawno w archiwum magazynu "Life"

Gdyby aktorka żyła, 1 czerwca tego roku świętowałaby 83. urodziny . Z okazji jubileuszu "Life" opublikował odkryte w zeszłym miesiącu w archiwum magazynu nigdy niepublikowane fotografie gwiazdy . Pochodzą one z okresu, kiedy Monroe jeszcze nie była na szczycie sławy: trzy miesiące przed sesją pojawiła się w "Asfaltowej dżungli " Johna Hustona, a dwa miesiące później zagrała niewielką rolę we "Wszystko o Ewie " Josepha L. Mankiewicza.

Na zdjęciach Monroe wygląda przepięknie i naturalnie. Występuje w skromnej sukience ze swoimi inicjałami, a także w górze od bikini. Zagadką pozostaje, dlaczego zdjęcia nie zostały nigdy wcześniej pokazane na łamach magazynu.

Jedyna wskazówka: notka do fotoedytora "Life'a" mówiąca, że "zdjęcia są prześwietlone i słabo wydrukowane".

- informuje "Life".

Jeszcze nie zrobiono z niej gwiazdy, ale wiadomo było, że czeka ją kariera. Byłem zauroczony, patrząc na jej twarz. Mimo że wygląda bardzo niewinnie, jest w niej coś niesamowicie seksownego

- powiedział stacji CNN Dawnie Walton z Life.com.

Zdjęcia wykonał Ed Clark. Możecie je obejrzeć tutaj .

Zobacz też, jak Marilyn Monroe zrewolucjonizowała branżę perfumiarską

Więcej o: