Kino uratowane!

Stowarzyszenie Filmowców Polskich wesprze miesięcznik "Kino", któremu dotacji bez podania przyczyny odmówiło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

SFP przekazuje 100 000 zł na dalsze funkcjonowanie miesięcznika " Kino ". Kwota ta pozwoli na normalne funkcjonowanie redakcji do końca 2009 roku - podaje SFP w komunikacie.

Decyzja Zarządu jest odpowiedzią na dramatyczne apele krytyków filmowych, publikowane w mediach. Cieszę się, że udało nam się wygospodarować te środki, aby uratować zagrożony byt miesięcznika.

- powiedział Jacek Bromski, prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

" Kino " jest pismem, które ma ambicję opisania całości zjawisk w polskim i światowym kinie, skupia najlepszych autorów, krytyków filmowych, filmoznawców i od początku swojego istnienia, a więc od 1966, realizuje misję kulturotwórczą i opiniotwórczą. Więcej o dramatycznej sytuacji "Kina" pisaliśmy tutaj .

Jesteśmy wdzięczni, że w sytuacji, gdy zagrożone zostało istnienie naszego pisma, Stowarzyszenie Filmowców Polskich wyciągnęło do nas pomocną dłoń

- mówi Andrzej Kołodyński, redaktor naczelny pisma.

Reakcje prasy i czytelników "Kina" nie pozostawiają wątpliwości: " Kino " jest potrzebne i nie powinno być pozbawione ministerialnej dotacji.

M.G., mat.pras.

Więcej o: