Chan i Smithowie ruszyli z Karate Kidem

W Pekinie rozpoczęto zdjęcia do remake'u "Karate Kida". Will Smith z rodziną oraz Jackie Chan wzięli udział w uroczystości inicjującej produkcję

Remake zatytułowany "Kung Fu Kid " to koprodukcja zarządzanej przez państwo China Film Group oraz amerykańskiego Columbia Pictures.

"Karate Kid" , kultowy film Złotej Ery Wideo , opowiada o młodym Danielu ( Ralph Macchio ), który przystępuje do morderczego treningu w celu odlepienia od siebie łatki fajtłapy i nieudacznika. Całymi dniami maluje płoty i woskuje samochody, aby w końcu wyszkolić się na pierwszorzędnego karatekę i wygrać miłość dziewczyny , która wpadła mu w oko.

Do nowej wersji tej historii wprowadzono pewne modyfikacje: akcję przeniesiono do Chin , a imię głównego bohatera zmieniono na Dre. Pan Miyagi, jego nauczyciel, został przemianowany na pana Hana. W tego ostatniego wciela się Jackie Chan , a jego młodego adepta zagra syn Willa Smitha, Jaden (" W pogoni za szczęściem " , " Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia ").

Zresztą Will Smith jest jednym z producentów "Kung Fu Kida". Aktor z żoną Jadą Pinkett Smith oraz dziećmi: Willow i Jadenem przylecieli parę dni temu do Pekinu, by ruszyć z produkcją.

AP/

AP/

Reżyserią "King Fu Kida" zajmuje się Harald Zwart (" Różowa Pantera 2 " ).

A tak "Variety" relacjonuje uroczystość rozpoczęcia zdjęć:

Will Smith, Chan, Zwart i inni członkowie ekipy dokonali symbolicznego odsłonięcia kamery zdejmując z niej czerwone sukno. Potem Smith uścisnął Chana. Jaden Smith noszący wielkie afro i czerwoną bluzę wstał i pomachał, gdy go przedstawiono.

Zobaczymy, czy ta chińsko-amerykańska przyjaźń będzie przełomowym wydarzeniem w historii kina.

A na koniec stary, sprawdzony "Karate Kid": 

Więcej o: