9. ENH: Przyjeżdża Wim Wenders

Jak najłatwiej rozpoznać, że festiwal Era Nowe Horyzonty wciąż rozkwita? Odwiedza go coraz więcej znanych twórców, aby osobiście reprezentować swoje filmy!

Piotr Dumała, Tsai Ming-Liang, Mike Figgis, Peter Greenaway, Krzysztof Zanussi - do tego zacnego grona gości 9. edycji festwalu ENH dołącza teraz jeszcze jeden twórca: Wim Wenders .

Twórca " Lisbon Story " i " Buena Vista Social Club " przyjedzie do Wrocławia na premierowe pokazy swojego najnowszego filmu - " Spotkanie w Palermo ".

To historia słynnego fotografa (Campino) współpracującego z największymi domami mody i najpiękniejszymi modelkami. Sesja z Milą Jovovich zaprowadzi go niespodziewanie na południe Włoch, gdzie spotka tajemniczego mężczyznę (Dennis Hopper), którego widział wcześniej w swoich snach i piękna kobietę, która sprawi, że podróż po obcym mieście zmieni jego życie. Wenders wykorzystał w filmie muzykę Nicka Cave'a, Beirut, Lou Reeda, Calexico i Portishead.

Polska premiera kinowa nastąpi 21 sierpnia.

Wim Wenders - producent, scenarzysta i jeden z najbardziej znanych reżyserów współczesnego kina. Już na początku kariery zwrócił na siebie uwagę krytyki obrazem "Strach bramkarza przed rzutem karnym " (1971). Nakręcona w 1974 roku "Alicja w miastach " potwierdziła jego wyjątkowy talent. Lata 80. to czas jego największych sukcesów - Złota Palma w Cannes za "Paryż, Teksas " (1984), nagrody za scenariusz i reżyserię na tym samym festiwalu za "Niebo nad Berlinem " (1987). W latach 1991-96 sprawował funkcję przewodniczącego Europejskiej Akademii Filmowej. Wykłada w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Hamburgu.

POKAZY FILMU Z UDZIAŁEM REŻYSERA NA ENH :

1 sierpnia, godzina 13.15 oraz godzina 19.15, kino Helios, sala nr 9

2 sierpnia, godzina 10.15, kino Helios, sala nr 9

M.G., mat.pras.

Naszą recenzję "Spotkania w Palermo" znajdziecie tutaj

Więcej o: