Majka Skowron robi film o sobie samej

Autobiograficzna podróż sentymentalna... Współczesną Majkę zagra córka Tamtej Majki.

Od weekendu trwa Fokus Łódź Biennale poświęcone sztuce współczesnej. Wśród prezentowanych prac projekt wideo Zuzanny Janin ''Majka z Filmu '' (''Majka from the Movie '') nawiązujący do serialu młodzieżowego z lat 70. - ''Szaleństwo Majki Skowron ''.

Mój serial o Majce, w którym występuje i postać Majki z lat 70., i Majki współczesnej - granej przez moją córkę w sekwencjach przeze mnie nakręconych - to jest autobiograficzna podróż w głąb mojej osobistej historii i przyszłości jednocześnie. Pracuję teraz nad odcinkiem o zapomnianych, bezimiennych i ''wygumkowanych'' z historii kobietach ''Solidarności''. Ale na razie nie chcę zdradzać więcej, dopóki ten epizod nie powstanie - powiedziała artystka Jakubowi Wiewiórskiemu z ''Gazety Wyborczej''.

W swoim projekcie Janin przemyca sceny z filmów Agnieszki Holland , Andrzeja Wajdy i z serialu ''07, zgłoś się ''. Majka jest w dżungli z Marlonem Brando , czyli pułkownikiem Kurtzem z ''Czasu Apokalipsy ''. Spotyka się z Ripley z ''Obcego '', ale przesypia walki Umy Thurman z ''Kill Billa '' Tarantino ... Jest też Darią wysadzającą w powietrze willę swojego ojca w ''Zabriskie Point '' Antonioniego czy wnika w kreskówki japońskiej mangi. Niezły kociołek. Ciekawe co z tego wyjdzie...

Więcej na ten temat dowiesz się tutaj: Majka Skowron, Uma Thurman i Marlon Brando

Zobacz także:

Aktorzy dziecięcy sprzed lat. Co u nich? - cz. I

Aktorzy dziecięcy sprzed lat. Co u nich? - cz. II

Więcej o: