Ed Harris i Colin Farrell w "Wielkiej Ucieczce". WIDEO

Dzieło cenionego reżysera Petera Weira jest ekranizacją bestsellerowej książki Polaka żyjącego w czasach II wojny światowej.

Film powstał w oparciu o historie opisane w książce ''Długi marsz '', mające być zapisem autentycznych wspomnień jej autora - Sławomira Rawicza . Jest to historia ucieczki siedmiu więźniów z sowieckiego łagru, którzy muszą pokonać pieszo tysiące kilometrów, aby przedostać się do Indii.

W ''The Way Back '' występują Colin Farrell , Ed Harris , Jim Sturgess , Saoirse Ronan i Dragos Bucur . Do polskich kin film trafi prawdopodobnie w pierwszej połowie 2011.

Zarówno wokół książki jak i filmu narosło już jednak wiele kontrowersji. Czy ''Długi marsz'', który przyniósł Rawiczowi sławę i pieniądze jest jedynie wielką mistyfikacją, a jej autor zwykłym oszustem? Według krytyków, wiele wątków zostało przez Rawicza zmyślonych. A szczególnie opis spotkania pary Yeti w Himalajach. W 2009 potwierdzona została prawdziwość historii ucieczki z sowieckiej niewoli, jednak okazało się, iż Rawicz przywłaszczył sobie historię innego żołnierza, Witolda Glińskiego (obecnie ma 88 lat). Fałszerstwo wyszło na jaw w momencie, gdy okazało się, iż Rawicz nie mógł uciec z sowieckiego obozu, gdyż według archiwów wojskowych przebywał wówczas na służbie w Persji - ujawnił ''Newsweek''.

guapa

Zobacz także:

Nagie zakonnice z giwerami! WIDEO

Japoński "Paranormal Activity". Można umrzeć ze strachu! WIDEO

Jak się kręci film w trumnie?

Bollywoodzki "Brokeback Mountain" wywołał skandal. WIDEO

Więcej o: