Nowa gwiazda w filmie "TRON: Dziedzictwo"

Jeff Bridges otoczy Garretta Hedlunda niemal ojcowską opieką...

Kontynuacja kultowego filmu ''TRON'' z lat 80. - '' TRON: Dziedzictwo '' w technologii 3D już wkrótce w kinach.

Do kluczowej roli genialnego twórcy gier komputerowych, zaginionego przed 25 laty Kevina Flynna (i jego młodszej wirtualnej wersji, Clu 2.0) pozyskano świeżo upieczonego laureata Oscara za ''Szalone serce'', Jeffa Bridgesa , który zagrał także w pierwszym ''TRON-ie''. Następnie rozpoczęto szeroko zakrojone poszukiwania odtwórcy roli syna Kevina, Sama, będącego główną postacią filmu.

Postanowiliśmy, że to będzie przede wszystkim opowieść o ojcu i synu - mówił reżyser Joseph Kosinski, a producent Sean Bailey podkreślał: - Syn został głęboko zraniony, wychowywał się przecież bez ojca. Teraz niespodziewanie ma szansę go odzyskać.

Wszystkie fabularne perypetie i nowinki techniczne oraz widowiskowe atrakcje miały służyć temu głównemu tematowi. Przesłuchano kilkuset młodych aktorów i wybrano Garretta Hedlunda (''Światła stadionów'', ''Twarda sztuka''). Poddano go intensywnemu treningowi, jego bohater jest bowiem fanem sportów ekstremalnych, które uprawia, ryzykując życiem. Hedlund uczył się więc technik jazdy na motocyklu, walki wręcz, capoeiry, chodzenia po linie. Bridges otoczył młodego aktora niemal ojcowską opieką.

Sam (Hedlund), syn Kevina Flynna (Bridges), poszukuje przyczyny nagłego zniknięcia swego ojca. Zostaje wciągnięty do cyfrowego świata, w którym Kevin żył przez ostatnie 25 lat. Wraz z lojalną powierniczką Kevina, Quorrą (Olivia Wilde), ojciec i syn wyruszają na wyprawę przez wizualnie olśniewający, cybernetyczny wszechświat, który rozwinął się w niewyobrażalny sposób i stał się nadzwyczaj niebezpieczny.

''TRON: Dziedzictwo'' na ekranach od 31 grudnia!

Olivia Wilde opowiada o świecie TRONu:

ZOBACZ TAKŻE:

Jeff Bridges o filmie "TRON: Dziedzictwo"

"Tron: Dziedzictwo". Plakaty i zwiastun

Więcej o: