Święta z Disneyem

Zakupowe szaleństwo trwa! Tym, którzy jeszcze nie zdecydowali, co kupić na prezent najbliższym, z pomocą przychodzi Disney.

Na sklepowych półkach znalazło się wiele wciągających filmów w wersjach Blu-ray i DVD - idealnych propozycji na gwiazdkowy prezent.

Miła atmosfera oraz długie wieczory towarzyszące Gwiazdce to czas, który można poświęcić na wzruszające spotkanie z Bellą oraz Bestią - głównymi bohaterami dwóch imponujących klasyków Disneya: ''Piękna i Bestia '' oraz ''Piękna i Bestia: Zaczarowane święta ''. W tych dwóch filmach widzowie wspólnie z Bellą uratują Święta Bożego Narodzenia. Nagradzane Oskarami dzieła przypadną do gustu w szczególności mamom oraz córkom, wzruszając je do łez.

Kobietom dbającym o żar domowego ogniska można zaproponować przygody '' Dzwoneczka i uczynnych wróżek ''. Film jest piękną opowieścią o przyjaźni i odkrywa sekrety tytułowej wróżki, znanej wszystkim z niezwykłych przygód przeżywanych u boku samego Piotrusia Pana.

Z kolei najmłodszym kinomanom (dorastającym mężczyznom) dedykowane są trzecie przygody Szeryfa Chudego i Buzza Astrala, za sprawą których zrozumieją oni, że choć zmiany jakie niesie w życiu czas, w tym dorastanie, są nieuniknione, to jednak należy podchodzić do nich bez strachu. Warto przy tym odnotować, że wydane w dwóch specjalnych wersjach '' Toy Story 3 '', zachwyci nie tylko najmłodszych kinomanów, ale również rodziców.

Święta Bożego Narodzenia z pewnością nie byłyby tak czarujące, gdyby nie wyjątkowe wydania ''Fantazji '' i ''Fantazji 2000 ''. Ponadczasowe dzieła Disneya, stanowiące prawdziwą ucztę dla oczu i uszu, pozwalają zanurzyć się w magicznym świecie muzyki i zobaczyć, jak melodie ożywają i eksplodują kolorami, a nuty oraz barwy mieszają się ze sobą w urzekającym tańcu. Obie ''Fantazje'' są zbiorami unikalnych, animowanych nowel, ilustrujących klasyczne utwory w wykonaniu Orkiestry Filadelfijskiej pod batutą słynnego dyrygenta - Leopold Stokowskiego. Nie trzeba dodawać, że dokonano tego w efektownym, Disneyowskim stylu.

Dorosłym polecamy w szczególności nową wersję '' Opowieści Wigilijnej '' - wyjątkowej adaptacji dziewiętnastowiecznej powieści Karola Dickensa, w reżyserii Roberta Zemeckisa. Za sprawą tego imponującego pod względem wizualnym filmu, rodzice mogą zapoznać się z niezwykłą historią Ebenezera Scrooge'a - bardzo skąpego, oschłego i źle nastawionego do ludzi kupca, który Święta Bożego Narodzenia traktuje jako zło konieczne. Spędza ten magiczny i radosny dla większości ludzi czas w samotności, zamknięty w czterech ścianach własnego sklepu. Czy trzy Duchy Świąt zmienią jego nastawienie i pomogą mu w odkryciu prawdziwego znaczenia Bożego Narodzenia?

W tegoroczne Święta Disney przygotował również coś dla nastoletnich fanów magii i nowatorskich efektów specjalnych. Z filmem '' Uczeń czarnoksiężnika '' wyruszą oni w niesamowitą podróż po mrocznych zakamarkach Nowego Jorku i zanurzą się w tajemniczym świecie magicznych intryg. Ten trzymający w napięciu film w wersji na Blu-ray i DVD zachwyci jednak nie tylko ich, ale i wszystkich pozostałych członków rodziny. Zadba o to ekipa doświadczonych aktorów, z Nicholasem Cagem, Alfredem Moliną i Monicą Bellucci na czele.

ZOBACZ TAKŻE:

"Mistrz i Małgorzata" w wersji animowanej. WIDEO

Francuskie animacje rulez! TOP 10

15 animacji zawalczy o Oscara. WIDEO

Najlepsze animacje. TOP 20

To już 50 pełnometrażowych animacji Disneya! WIDEO

Więcej o: