NASA wyśmiewa Hollywood

Najbardziej i najmniej realistyczne filmy science fiction.

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej skrytykowała kilka znanych katastroficznych filmów. Najbardziej "2012"!

Naukowcy wyśmiali scenariusze obrazów ''Jądro Ziemi '' czy ''Armageddon ''. Najgorzej ocenili jednak ''2012 '' Rolanda Emmericha. NASA ma za złe reżyserowi, że przez jego ''dzieło'' musiała stworzyć specjalną stronę na temat końca świata, w którym dementowała wszystkie rewelacje z filmu.

To absurdalne! - powiedział Donald Yeomans z NASA. - Filmowcom udało się wzbudzić obawy społeczeństwa, że koniec świata jest już blisko. To było duże nadużycie z ich strony. W tym celu wykorzystali oni przepowiednię Majów, że koniec nastąpi 21 grudnia 2012 roku. Przerażeni ludzie zwracali się do nas z pytaniami. Musieliśmy więc założyć osobną stronę, na której obalamy mity. Nigdy wcześniej nic podobnego nie miało miejsca.

Na liście najgorszych filmów science fiction znalazły się również: ''Wulkan '', ''Reakcja łańcuchowa '' i ''6-ty dzień ''.

Za najbardziej wiarygodny film science fiction NASA uznała ''Gattacę - szok przyszłości '' z Ethanem Hawke i Umą Thurman. Dobrze oceniono również ''Jurassic Park '', ''Kontakt '', ''Metropolis '', ''Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia '' - oryginał z 1951 roku, ''Kobieta na Księżycu '' i ''Istota z innego świata ''.

ZOBACZ TAKŻE:

Najlepsze filmy science fiction i fantasy

Superbohaterki kina akcji. TOP 10

Więcej o: