Weź udział w filmie dokumentalnym o Osieckiej

Grupa młodych filmowców szuka bohaterów do filmu dokumentalnego o Agnieszce Osieckiej.

Zgłoszenia można przesyłać do 10 lutego 2011 roku na adres e-mail: martyna.kaczanowska@okularnicy.org.pl

Roboczy tytuł dokumentu brzmi ''Agnieszka Osiecka - Liryczna kronikarka obyczajów ''. Scenarzystą i reżyserem filmu jest Martyna Kaczanowska . Produkcją dokumentu zajmie się Fundacja Filmowa Multioptyka .

Grupa młodych filmowców szuka bohaterów do filmu dokumentalnego. Prawdziwych i wciąż żywych historii napisanych przez Agnieszkę Osiecką. Jeśli jesteście współczesną parą ''Kochanków z ulicy Kamiennej'', dawnym opozycjonistą, który w więziennej celi nucił piosenkę ''Pijmy wino za kolegów'', Elżunią, która nie mogła poradzić sobie z rzeczywistością stanu wojennego i z miłością do tegoż opozycjonisty, zranioną ''Małgośką'' czy inną ''Marzenką'' - koniecznie weź udział w projekcie.

Filmowcy zrzeszeni w Fundacji Multioptyka szukają ludzi, którym piosenki Agnieszki Osieckiej pomogły w przełomowym momencie ich życia. Nie tylko z ''niedokończonej młodości'', ''stanów podgorączkowych'', ''apetytu na czereśnie'', ''hotelowych korytarzy'', ''księżyca nad Sopotem'' i ''końcowych przystanków gdzie ranek ma zawsze szary smak'' zrodził się fenomen, o którym powiedziano i napisano już prawie wszystko. Fenomen piosenek, które przetrwały próbę czasu, wierszy wciąż zachwycających i słów w magiczny sposób oddających koloryt i klimat dawnych lat. Piosenki Agnieszki Osieckiej stały się elementem świadomości kilku pokoleń Polaków, poetyckie metafory i celne pointy z jej tekstów przeniknęły do codziennego języka, także dziś - często nieświadomie - ''mówimy Osiecką.''

Osiecka powiedziała kiedyś: ''Nawet gdybym umiała pisać lepiej, wolałabym pisać gorzej, aby się dostać bliżej do człowieka '' - tym jednym zdaniem poetka zakreśliła swoisty program twórczy. Specjalistka od lirycznych wyznań przez całe dekady pozostała dla nas ''zbiorowym uśmiechem i zbiorową łzą''.

Zgłoszenia można przesyłać do 10 lutego 2011 roku na adres e-mail: martyna.kaczanowska@okularnicy.org.pl

Więcej informacji na stronie: www.multioptyka.pl

Więcej o: