"Młyn i krzyż". Rewolucja w kinie!

Rewolucja w sztuce! Rewolucja w myśleniu! Jeszcze nigdy sztuka nie była tak blisko kina.

Najnowszy film Lecha Majewskiego - '' Młyn i krzyż '' dostarczy wrażeń wszystkim, którzy szukają niezapomnianych przeżyć w kinie. Ręką reżysera, na oczach widzów, ożywiony zostaje niezwykły obraz - ''Droga Krzyżowa'' Bruegla, z całym swym pięknem, z całą swoją surowością i okrucieństwem.

Dzięki nowym technologiom reżyser pokazuje losy 12 postaci z obrazu. Realizacja filmu trwała 3 lata i wymagała niezwykłej cierpliwości i wyobraźni. Wykorzystano technologię CGI (obraz generowany komputerowo, technologia wykorzystana m.in. w ''Labiryncie Fauna'' i ''Avatarze'') oraz przestrzeni 3D.

Wykonana praca może być porównana do tkania ogromnego cyfrowego gobelinu zbudowanego z wielowarstwowych perspektyw, zjawisk atmosferycznych i ludzi - tłumaczy reżyser Lech Majewski.

W rolę Pietera Bruegela wcielił się Rutger Hauer . Michael York zagrał bankiera Jonghelincka, kolekcjonera jego obrazów, a Marię - Charlotte Rampling .

Młyn i Krzyż - zwiastun

Po filmach ''Avatar'' i ''Incepcja'', w których nie chodziło jedynie o opowiedzenie zwyczajnej historii, również ''Młyn i Krzyż'' wpisuje się w nowy nurt wizjonerskiego kina. Widzowie podczas tego filmu będą mogli odkryć, że granice wyobraźni, dla prawdziwych artystów, nie istnieją.

'' Młyn i Krzyż'' już od 18 marca w kinach.

Zobacz także:

Filmowa opowieść Majewskiego zrodzona z fascynacji Brueglem

Francuskie animacje rulez! TOP 10

Najlepsze animacje. TOP 20

Dziecięcy aktorzy po latach. Co u nich słychać?

Najlepsze filmy science fiction i fantasy

Więcej o: