Złote Maliny 2011 rozdane!

Kto zdobył w tym roku ''wyróżnienie'' dla najgorszego aktora, najgorszego filmu i najgorszego reżysera?

Złote Maliny (Golden Raspberry Awards) to ''nagrody'' przyznawane najgorszym filmom wyprodukowanym w roku poprzedzającym ceremonię ich rozdania. Zwyczajowo są wręczane dzień przed uroczystym rozdaniem Oscarów.

31. ceremonia rozdania Złotych Malin zakończyła się minionej nocy. Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, największym ''zwycięzcą'' nie okazał się film ''Saga Zmierzch: Zaćmienie''. Nominowana niemal w każdej kategorii kolejna część sagi o wampirach opuściła galę z pustymi rękoma.

W Hollywood's Bernsdall Gallery Theatre ''triumfował'' film M. Night Shyamalana '' Ostatni władca wiatru '' - aż pięć Złotych Malin! ". To obraz oparty na znanym serialu dla dzieci, osadzony w świecie fantasy, gdzie głównym wątkiem są wschodnie sztuki walki.

 

Drugim wielkim ''wygranym'' został '' Seks w Wielkim Mieście 2 '' - trzy statuetki (jako najgorszy remake roku z najgorszą ekranową parą i najgorszą obsadą aktorską). Złote Maliny trafiły też do czterech występujących w nim aktorek: Sarah Jessika Parker, Kim Catrall, Cynthia Nixon i Kristen Davis .

 

Złota Malina dla najgorszego aktora powędrowała do Ashtona Kutchera za role w filmach ''Walentynki'' i ''Pan i pani Kiler''. A jako najgorsza aktorka została uznana Jessica Alba (nie popisała się swoją grą aż w czterech filmach).

''Wyróżnieni'' oczywiście nie pojawili się na ceremonii. W końcu Złotych Malin nie odbiera się krocząc po czerwonym dywanie z dumnie podniesioną głową. Pełna lista ''nagrodzonych'' poniżej.

puma

LISTA LAUREATÓW ZŁOTYCH MALIN 2011:

Najgorszy Film: '' Ostatni władca wiatru''

Najgorszy Reżyser: M. Night Shyamalan (''Ostatni władca wiatru'')

Najgorszy Scenariusz: Michael Dante DiMartino (''Ostatni władca wiatru'')

Najgorszy Aktor: Ashton Kutcher (''Walentynki'')

Najgorsza Aktorka: Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davies, Cynthia Nixon (''Seks w Wielkim Mieście 2'')

Najgorszy Aktor Drugoplanowy: Jackson Rathbone (''Ostatni władca wiatru'', ''Saga Zmierzch: Zaćmienie'')

Najgorsza Aktorka Drugoplanowa: Jessica Alba (''Morderca we mnie'', ''Poznaj naszą rodzinkę'', ''Maczeta'', ''Walentynki'')

Najgorsze Użycie Efektu 3D : ''Ostatni władca wiatru'' Najgorsza Grupa Aktorska: ''Seks w Wielkim Mieście 2''

Najgorszy Prequel, Remake, Rip-Off lub Sequel: ''Seks w Wielkim Mieście 2''

Oscary 2011 - Łabędzie, bokserzy i kowboje. Kto ma największe szanase na statuetkę?

Więcej o: