Pierwszy zwiastun "Melancholii" Larsa von Triera!

Szykuje się piękny koniec świata!

Melancholia to planeta, która zagraża istnieniu Ziemi w najnowszym dziele Larsa von Triera. Film, nad którym prace właśnie dobiegają końca, łączy elementy kina katastroficznego i science fiction.

Twórca ''Antychrysta'' i ''Przełamując fale'' wielokrotnie podkreślał, że ''Melancholia'' będzie ''pięknym filmem o końcu świata''. Choć szczegóły fabuły nadal utrzymywane są w tajemnicy, wiadomo że akcja rozpocznie się podczas wystawnego wesela, gdzie poznamy głównych bohaterów filmu. Wcielą się w nich m.in.: Kirsten Dunst (''Maria Antonina'', ''Spiderman''), Charlotte Gainsbourg (''Antychryst''), Kiefer Sutherland (''24 godziny'') i Charlotte Rampling (''Basen'').

Nad złożonymi efektami specjalnymi pracuje polskie studio Platige Image, które na von Trierze zrobiło wrażenie efektami do ''Antychrysta''. Teraz reżyser postawił przed nimi zdecydowanie trudniejsze zadanie; mają wiarygodnie pokazać koniec świata.

Wyczekiwana światowa premiera ''Melancholii'' najprawdopodobniej będzie miała miejsce w trakcie tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes. Równocześnie film trafi do polskich kin - premiera przewidziana jest na 27 maja 2011 roku.

Melancholia - zwiastun filmu

Zobacz także:

Dziecięcy aktorzy po latach. Co u nich słychać?

Najlepsza muzyka filmowa wszech czasów. TOP 20

Najlepsze filmy 2010. TOP 10

Smutne filmy o miłości. TOP 30

Więcej o: