"Czerwony" [+18] zwiastun "Millennium" Finchera wyciekł do sieci! [WIDEO]

Columbia Pictures nie pokaże w sieci "czerwonego" zwiastuna pierwszej części trylogii Stiega Larssona "The Girl with the Dragon Tattoo" w reżyserii Davida Finchera. Można go zobaczyć tylko w kinach, ale do internetu trafiło już wideo nagrane w kinie przez jednego z widzów. Z mocną muzyką Trenta Reznora.

Najmocniejszy, "czerwony" zwiastun pierwszej części słynnej trylogii kryminalnej w wersji filmowej będzie można zobaczyć tylko w kinach, i to jedynie w wybranych krajach. Do sieci drogą oficjalną trafi tylko "lżejsza", "zielona" wersja zapowiedzi, a zważywszy na ilość scen brutalnych i erotycznych w wiernej książce adaptacji, może się ona znacząco różnić od wersji "czerwonej"...

Ale niezastąpieni użytkownicy YouTube już dziś udostępnili oryginalną wersję w serwisie:

 

Sensacją jest również słyszalna w tle zwiastunu muzyka. Okazuje się, że reżyser "The Social Network" wyciągnął wnioski po zatrudnieniu Trenta Reznora z Nine Inch Nails w poprzednim filmie (otrzymał Oscara za muzykę do "The Social Network") i po raz kolejny powierzył mu napisanie soundtracku. W nietypowym coverze Led Zeppelin "Immigrant Song" towarzyszy mu wokalistka Yeah Yeah Yeahs - Karen O. Na zachętę muzyczna perełka Reznora z fragmentu "The Social Network":

 

A dla niewtajemniczonych przypominamy fabułę pierwszej odsłony kultowego już cyklu "Millenium" Stiega Larssona, który na całym świecie rozszedł się w 3 milionach egzemplarzy. Mikael Blomkvist, znany dziennikarz śledczy oskarżony o zniesławienie, otrzymuje nietypowe zlecenie zbadania sprawy tajemniczego zaginięcia 16-letniej Harriet Vanger, które miało miejsce w latach 60-tych. Tymczasem jego każdy krok śledzi niezwykle inteligentna hakerka, Lisbeth Salander...

W ekranizacji Finchera rolę Michaela Blomkvista gra kojarzony głównie z rolą Jamesa Bonda Daniel Craig, a jego hakerską partnerkę Rooney Mara, która w "The Social Network" dawała kosza Markowi Zuckenbergowi. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Stellana Skarskarda i Robin Wright.

Na podstawie powieści powstał już szwedzki film, pokazywany w polskich kinach i wydany na DVD, ale wszyscy z zapartym tchem czekali na wizję amerykańskiego reżysera. Premiera w Polsce 13 stycznia 2012 roku.

Więcej o: