Hoffman, 3D i plejada gwiazd. "Pięć milionów jak nic" [NOWY TRAILER]

Od wczoraj w sieci można podziwiać najnowszy trailer do zapowiadanego na jesień filmu Jerzego Hoffmana ?Bitwa Warszawska 1920?. To przełomowy film - pierwszy w Europie zrealizowany w zaawansowanej technologii 3D.

Najnowsza superprodukcja Jerzego Hoffmana kosztowała 27 mln złotych. Zaangażowała największe gwiazdy polskiego kina i zaawansowaną, stereoskopową technologię 3D. Nic dziwnego, że Agnieszka Odorowicz, szefowa PISF liczy na równie spektakularne wyniki box office i miała powiedzieć w Gdyni: "Pięć milionów widzów jak nic".

- Nasze 3D jest intensywne, widza zaatakuje jednocześnie wiele atrakcji - mówi o swoim najnowszym filmie reżyser Jerzy Hoffman. Ich próbkę można podziwiać w najnowszym, drugim trailerze filmu zaprezentowanym we wtorek:

 

Najnowszy trailer zdaje się mocniej eksponować wątek miłosny dwójki głównych bohaterów granych przez Broysa Szyca i Nataszę Urbańską (przy okazji zauważyliśmy w roli księdza udzielającego im ślubu Łukasza Garlickiego, znanego ostatnio z Projektu Warszawiak). Wcześniejszy kładł raczej nacisk na wątek bitewny.

W postaci historyczne w superprodukcji wcielają się m.in.: Daniel Olbrychski (Marszałek Józef Piłsudski), Wiktor Zborowski (gen. Charles de Gaulle), Marian Dziędziel (gen. Tadeusz Rozwadowski), Zbigniew Zamachowski (Maciej Rataj). Na ekranie zobaczymy również Adama Ferencego, Ewę Wiśniewską, Michała Żebrowskiego i Aleksandra Domagarowa (Bohun z "Ogniem i mieczem"). Autorem zdjęć jest Sławomir Idziak.

Dumka 2?

Tymczasem Orkiestra Sinfonia Varsovia rozpoczęła nagrywanie muzyki do filmu pod kierunkiem kompozytora Krzesimira Dębskiego. Piosenkę promującą film zaśpiewają Natasza Urbańska i Borys Szyc. - Jest melodyjna, i łatwo wpada w ucho - ocenia aktor.

Jej tytuł brzmi: "Śpiewka 1920". Czy komuś przypomina pamiętną "Dumkę na dwa serca" Edyty Górniak i Mietka Szcześniaka? Nieprzypadkowo, bo "Śpiewka" również jest owocem współpracy Krzesimira Dębskiego i Jacka Cygana, do epopei Hoffmana ("Ogniem i mieczem").

"Film o jednej z największych bitew w dziejach świata wejdzie do kin 30 września 2011 roku. 26 września w Teatrze Wielkim odbędzie się uroczysta premiera.

Więcej o: