Nowe Horyzonty w nowych barwach. Ale bez T-Mobile w nazwie

Wprowadzenie na polski rynek międzynarodowej marki T-Mobile wzbudziło spekulacje na temat przypuszczalnej nazwy festiwalu filmowego Era Nowe Horyzonty. Partner imprezy pozostał ten sam, ale nazwa się zmienia: Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty.

Operatorem sieci Era jest Polska Telefonia Cyfrowa. Firma od lat angażuje się w finansowanie rodzimych przedsięwzięć sportowych, charytatywnych czy kulturalnych. Do najważniejszych projektów PTC należy m.in. cykl koncertów jazzowych Era Jazzu, a także festiwal Era Nowe Horyzonty.

Nowa nazwa tego ostatniego wiąże się ze zmianą marki jego partnera, czyli wprowadzeniem na polski rynek międzynarodowej sieci T-Mobile.

"W drugą dekadę istnienia festiwalu wchodzimy ze zmienioną nazwą: Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, ale z bardzo dobrze państwu znanym partnerem, który jest z nami już od ośmiu lat" - czytamy w oświadczeniu organizatorów wrocławskiej imprezy.

11. MFFNH wystartuje 21 lipca i potrwa do 31 lipca. Struktura i charakter festiwalu nie ulegają zmianie. W tym roku publiczność zobaczy ok. 430 filmów z ponad 50 krajów. Będą liczne sekcje konkursowe, panorama kina światowego, przeglądy (japońskie kino różowe, czerwone westerny, kultowe midnight movies), retrospektywy (Terry Gilliam, Andrzej Munk, Mariusz Wilczyński, Bruno Dumont), wystawy i koncerty w ramach sceny T-Mobile Music - największą gwiazdy imprezy będzie Nick Cave z zespołem Grinderman.

W związku ze zmianą nazwy festiwalu, zmienia się również adres strony internetowej: www.nowehoryzonty.pl .

Więcej o: