Ulubieńcy Woody'ego Allena nagrali klip w Warszawie

Zasłynęli piosenką "Barcelona" znaną z filmu Woodego Allena "Vicky Cristina Barcelona". Teraz zespół Giulia Y Los Tellarini nagrał na Starówce klip "Warszawa".

Giulia Y Los Tellarini - Warszawa

- Na naszym nowym albumie nagraliśmy piosenkę zatytułowaną "Warszawa". Było z nią tak jak z "Barceloną", którą napisałam, bo spotkałam tam ukochaną osobę. W tym przypadku jeden z naszych muzyków zakochał się w dziewczynie z waszej stolicy i napisał dla niej piosenkę. Miłość to zawsze najlepszy powód, żeby śpiewać, prawda? - mówiła w rozmowie z "Gazetą" Giulia Tellarini, wokalistka zespołu Giulia Y Los Tellarini. Piosenka jest zapowiedzią nowego albumu grupy "L'Arrabbiata".

Zespół zyskał sławę dzięki filmowi Woody'ego Allena "Vicky Cristina Barcelona". Reżyser na ścieżce dźwiękowej wykorzystał piosenkę "Barcelona" - Nasz gitarzysta wpadł na pomysł, żeby po prostu zostawić Allenowi w hotelu naszą płytę "Eusebio". Pomyślał, że skoro reżyser przyjechał do Barcelony nakręcić film o mieście, a my mamy fajną piosenkę o Barcelonie, to może mu się spodoba. Allen najpierw napisał do nas email. Najśmieszniejsze, że przeczytaliśmy go może po dwóch tygodniach od wysłania, bo nie sprawdzaliśmy naszej skrzynki! Był krótki: "Podobała mi się wasza piosenka, musimy się skontaktować, chciałbym dołączyć ją do mojego filmu - tłumaczyła Tellarini.

Po sukcesie filmu i piosenki zespół ruszył w trasę, kilkakrotnie odwiedził Warszawę. Ostatni raz grupa przyjechała do stolicy w październiku by nakręcić teledysk do "Warszawy". A już 3 lutego Giulia Y Los Tellarini zagrają w Palladium koncert promujący ich nowa płytę L'Arrabbiata.

Guilia w Warszawie: Polska to nasz drugi dom

Więcej informacji na stronie wydawcy Iberia Records

Sprawdź Co jest Grane na Facebooku

Deszcz leje, a oni tańczą w fontannie. Festiwal Sztuka Ulicy