Hey wraca z nowym singlem. Posłuchaj "Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan"

Ostatni studyjny album Hey wydał trzy lata temu. Teraz zespół wreszcie wraca z nową piosenką, zatytułowaną ?Do Rycerz, do Szlachty, do Mieszczan?. Singiel to zapowiedź płyty, która ukaże się już za kilka tygodni.

Katarzyna Nosowska jak zwykle napisała tekst niebanalny. "Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan" to utwór, który promuje dziesiąty studyjny album w karierze Hey - choć ma zadebiutować za niespełna miesiąc, na razie nie jest znany jeszcze tytuł wydawnictwa.

Muzyka do singla to wspólne dzieło Nosowskiej, Pawła Krawczyka i Marcina Zabrockiego. Ten ostatni współpracował wcześniej z wokalistką Hey przy jej solowym projekcie "8", a z zespołem grał w studiu nagraniowym po raz pierwszy.

 

Jakie reakcje?

Fani Hey z niecierpliwością czekali na nową piosenkę zespołu. "Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan", która została im zaprezentowana 8 października, wzbudza bardzo różne emocje.

- Miękko, mocno, lecz łagodnie zaśpiewane. Dojrzale, mądrze, z dystansem osoby, która znalazła złoty środek na pogodzenie się ze światem i istnieniem w nim po swojemu . Ani konformizm, ani infantylny bunt. Harmonia - zachwyca się jeden z internautów, komentując utwór zamieszczony w sieci.

Niektórzy zwracają jednak uwagę, że singiel, podobnie jak ostatnia płyta Heya "Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!", znów klimatem przypomina bardziej solowe dokonania Katarzyny Nosowskiej niż wcześniejsze, pełne gitar utwory całego zespołu.

- Mam wrażenie, że granica pomiędzy Hey a Nosowską staje się bardzo cienka. Być może pozostałe utwory pokażą jakiś gitarowy pazur... - pisze jeden z fanów. Czy tak będzie, przekonamy się 6 listopada - na ten dzień jest zaplanowana premiera albumu.

A co Wy myślicie o najnowszym singlu Hey? Zagłosujcie w naszej sondzie, czekamy również na Wasze komentarze.

Co sądzisz o nowym singlu Hey?
Więcej o: