Pierwszy od siedmiu lat singiel Rolling Stones, a potem... emerytura? Posłuchaj "Doom and Gloom"

Mick Jagger i spółka od kilku lat mogliby cieszyć się emeryturą, ale członkowie The Rolling Stones zamiast tego w listopadzie wydają kolejny studyjny album. "Doom and Gloom" to właśnie zapowiedź "GRRR!", 49. płyty wydanej na 50-lecie grupy.

Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts i Ronnie Wood spotkali się w paryskim studio nagraniowym po raz pierwszy od siedmiu lat . Od dziś fani zespołu mogą posłuchać i kupić w iTunes singiel "Doom and Gloom", promujący wydawnictwo zatytułowane "GRRR!".

 

Długie świętowanie...

"GRRR!" będzie 17. albumem studyjnym Rolling Stones I ich 49. płytą w 50-letniej karierze. To kolejny z wielu sposobów, w jaki grupa świętuje swój wielki jubileusz, trwający już właściwie od kilku miesięcy .

Najnowszy album Rolling Stones ukaże się 12 listopada. Znajdą się na nim największe przeboje zespołu i - oprócz "Doom and Gloom" jeszcze jedna nowa piosenka, zatytułowana "One More Shot" .

... na pożegnanie?

Trwają też spekulacje, czy "GRRR!" nie będzie ostatecznym pożegnaniem Rolling Stones ze studiem nagraniowym i czy właśnie w związku z obchodami 50-lecia zespół nie zagra swojego ostatniego koncertu.

Panowie nie cieszą się już tą samą kondycją, co kiedyś (szczególnie na stan zdrowia narzekał ostatnio Keith Richards, po tym jak spadł z palmy na Fidżi, przeszedł operację usunięcia zakrzepu na mózgu). - Wszyscy czterej muzycy są zgodni, że przyszły rok to odpowiedni moment na zagranie koncertu ich życia - mówił pół roku temu informator "Sunday Mirror" .

- Wszyscy mówią, że koncerty, które ogłoszono kilkanaście dni temu i zostały potwierdzone przez Keitha Richardsa (dwa w Nowym Jorku, dwa w Londynie, być może jeszcze kilka w przyszłym roku) to jest pożegnanie Rolling Stonesów z fanami i rynkiem muzycznym - opowiadał w dziś w radiowej Trójce Piotr Metz .

Jak oceniacie najnowszy utwór zespołu? Zagłosujcie w naszej sondzie.

Co sądzisz o nowym singlu The Rolling Stones?
Więcej o: