To już oficjalne. Depeche Mode zagrają w przyszłym roku na Stadionie Narodowym

- Wiedzieliśmy, że stracimy pieniądze, ale wiedzieliśmy, że tam też czekają na nas fani - wspominali swoje pierwsze koncerty w Europie Wschodniej członkowie Depeche Mode. Dzisiaj na oficjalnej konferencji prasowej w Paryżu muzycy oficjalnie ogłosili swoją najnowszą trasę koncertową - w jej ramach 25 lipca 2013 r. zagrają w Warszawie na Stadionie Narodowym.

- W tamtym czasie nie mieliśmy nawet świadomości, że sytuacja kiedyś się zmieni. Byliśmy zszokowania, jak ludzie nas odebrali i jak bardzo znali naszą muzykę - opowiadał Dave Gahan.

To była odpowiedź na pytanie jednego z węgierskich dziennikarzy o okoliczności ich pierwszych koncertów za żelazną kurtyną.

Sytuacja zmieniła się diametralnie i dziś Depeche Mode regularnie odwiedzają metropolie Europy Wschodniej. Nie zabraknie ich tam także podczas najnowszej trasy koncertowej, w którą ruszają na początku maja przyszłego roku .

Okazja może być tylko jedna - zbliżająca się premiera nowego albumu, który skończyli nagrywać zaledwie parę dni temu.

- Czy znacie jego tytuł? - pytali dziennikarze.

 

- Nie.

 

- A czy wiecie, kiedy dokładnie się ukaże?

 

- Nie.

 

- A czy wiecie w ogóle, kto go wyda?

 

- Też nie! - odpowiadali z rozbrajającą szczerością.

Na razie wiadomo tylko tyle, że krążka można się spodziewać na półkach sklepowych wiosną przyszłego roku .

 

1,5 mln fanów w 25 miastach

Pierwsza wzmianki o przyjeździe Depeszów do Polski trafiły do sieci już wczoraj. Dziś wiadomo już na pewno, że Gahan i spółka zagrają w sumie 34 koncerty w 25 europejskich miastach . Szacuje się, że będzie ich słuchać ponad 1,5 miliona fanów. Później formacja ruszy na podbój Ameryki Północnej.

Podczas konferencji w Paryżu muzykom pytania zadawali dziennikarze, ale też fani za pośrednictwem internetu. Całość była transmitowana na żywo na oficjalnej stronie zespołu .

- Pamiętam, jak zatrzymaliśmy się w jednej z restauracji w Budapeszcie. Nagle w środku zrobiło się bardzo ciemno. Rozejrzeliśmy się wokół i dopiero wtedy zobaczyliśmy tłum fanów za oknami. Wszyscy byli ubrani na czarno - wspominał Andy Fletcher.

W co się ubierzemy? Pomyślimy

Trasa koncertowa promująca ich najnowszy krążek będzie kolejną okazją do posłuchania ikony electropopu na żywo od czasu Tour of the Universe z 2009 i 2010 roku (wtedy dwukrotnie zagrali w łódzkiej Atlas Arenie). Zespół dał 142 koncerty i sprzedał na nie ponad 2,5 miliona biletów.

 

Tym razem panowie odwiedzą m.in. Berlin, Paryż, Mińsk i Moskwę. Bilety na warszawski koncert będą kosztować od 176 do 825 zł (miejsca VIP-owskie) .

A o co jeszcze pytali ich fani? Między innymi o to, jak sobie radzą z rutyną w trasie, czy to wciąż dla nich wyzwanie, a nawet... jakie ciuchy założą na przyszłoroczne występy.

- Tak naprawdę każdy koncert to potężne przedsięwzięcie logistyczne, na które składa się z wielu czynników. Nawet nie zdążyliśmy jeszcze nad nimi pomyśleć, ale i na to przyjdzie czas. Wtedy zaczniemy planować, także to, w co się ubierzemy - żartował Martin Gore.

25 lipca, czwartek, Warszawa - Stadion Narodowy. Bilety od 176 do 825 zł. Sprzedaż ma ruszyć w piątek o godz. 10 na stronie www.livenation.pl

 
Więcej o: