Piotr Rogucki na płycie Within Temptation. Premiera w lutym

Niedawno pisaliśmy o tym, że Piotr Rogucki i jego grupa Coma wyruszyli w europejską trasę koncertową razem z Therionem, legendą symfonicznego metalu. To nie koniec dobrych wiadomości. W lutym łodzianina usłyszymy w duecie z Sharon den Adel na najnowszej płycie Within Temptation.

Co raz głośniej w Europie o Comie. Rogucki i spółka współpracuje z niemiecką wytwórnią earMusic/Edel, wydali anglojęzyczny album "Don't Set Your Dogs On Me", 17 grudnia ruszają w trasę z Therionem, a teraz jeszcze pojawił się informacja o współpracy frontmana z grupą Within Temptation.

Holendrzy prowadzeni przez Sharon den Adel, jeden z najciekawszych żeńskich głosów na scenie metalowej, karierę rozpoczęli w 1996 r. Od tego czasu wydali sześć albumów studyjnych i przebrnęli przez gatunki takie jak doom metal, gotycki metal, aż do metalu symfonicznego, na którym opiera się ich aktualna twórczość. Ostatnia płyta "The Unforgiving" była koncept albumem opartym na scenariuszu napisanym przez Stevena O'Connella. Oprócz krążka wydawnictwo wzbogacono specjalnym komiksem, a całość osiągnęła w Polsce status Złotej Płyty.

Najnowsze dzieło Within Temptation "Hydra" swoją światową premierę będzie miała 31 stycznia 2014 r., w Polsce, żeby ją usłyszeć, będzie trzeba poczekać do 4 lutego.

 

Roguckiego spotkał wielki zaszczyt. Na "Hydrze" oprócz jego i Sharon den Adel usłyszymy bowiem jeszcze Tarję Turunen znaną chociażby ze współpracy z Nightwishem oraz Howarda Jonesa z Killswitch Engage i Xzibit.

O współpracy z Rogucem wokalistka zespołu mówi: - Gdy napisaliśmy utwór "Whole World Is Watching", czuliśmy, że dobrze, by w nim zabrzmiał fajny, mocny męski głos. Pełen energii, ale również emocji głos Piotra idealnie pasował do tego kawałka, dlatego jesteśmy niezmiernie zadowoleni z finalnego efektu.

Sam zainteresowany możliwość współpracy z Sharon den Adel komentuje: - Utwór "Whole World Is Watching" to brzmienie niezwykłej przygody: ogromny zaszczyt niespodziewanego zaproszenia, owocna współpraca, a efektem tego wszystkiego jest połączenie dwóch jakże różnych głosów w jednej pięknej piosence. Mam nadzieję, że ten kawałek będzie równie ważny dla słuchaczy, tak jak bez wątpienia jest dla mnie.

Grupa Within Temptation przyjedzie do Polski w przyszłym roku. Fani będą mogli zobaczyć muzyków 8 marca w Sali Ziemi MTP w Poznaniu oraz 9 marca na Torwarze w Warszawie.

Więcej o: