Nie zdążyłeś kupić biletów? Mamy dobrą wiadomość: będzie dodatkowy koncert Sixto Rodrigueza

Okazuje się, że popularny dokument zrobił cuda: kompletnie nieznany wcześniej w Polsce Rodriguez wyprzedał całą Salę Kongresową. Organizatorzy ogłosili dodatkowy koncert.

Kiedy kilkanaście dni temu poznańska agencja koncertowa Go-Ahead ogłaszała pierwszy polski koncert Rodrigueza, było wielką zagadką, jak na tę informację zareaguje rodzima publiczność: co prawda film dokumentalny o niezwykłych losach tego artysty był wielkim przebojem, ale niekoniecznie musiało się to przełożyć na chęć kupienia biletu na koncert. Przełożyło się. I to bardzo.

Wszystkie bilety na wiosenny występ artysty w warszawskiej Sali Kongresowej sprzedały się na pniu. Dlatego organizatorzy zdecydowali się przygotować przedświąteczną niespodziankę dla tych wszystkich, którzy chcieli zobaczyć koncert, a nie zdążyli kupić wejściówki - do koncertu zaplanowanego na 28 marca, dopisali kolejny, 29 marca. Odbędzie się on także w Sali Kongresowej, a bilety, w cenach od 150 do 300 zł, właśnie trafiły do sprzedaży na stronach stronach www.go-ahead.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.

 

Rodriguez to artysta, który debiutował na przełomie lat 60-tych i 70-tych. Grał akustyczne ballady z poetyckimi, a jednocześnie bardzo zaangażowanymi społecznie tekstami - czyli muzykę, która idealnie pasowała do ducha tamtych, niespokojnych czasów. Choć wszyscy: producenci jego płyt, dziennikarze i publiczność pierwszych koncertów, wróżyli mu sporą karierę, nie udało mu się osiągnąć wielkiej popularności. Po kilku latach, zupełnie nieoczekiwanie, został wielką gwiazdą w... RPA. Dziś powraca tryumfalnie na wielkie sceny, przede wszystkim za sprawą porywającego dokumentu filmowego na swój temat, który kilka miesięcy temu trafił na ekrany całego świata.

Więcej o: