Zachować jego ducha... Kayah, Mela Koteluk, Skubas i Adam Sztaba w projekcie "Grzegorz Ciechowski - Spotkanie z Legendą"

Muzyka i osobowość zmarłego w 2001 roku Grzegorza Ciechowskiego ciągle inspiruje wielu artystów. Sięgają po jego twórczość tym chętniej, że nadal ma mnóstwo fanów. Zmierzenie się z tak cenionym Ciechowskim to ryzyko, którego teraz podjęła się czołówka polskich wykonawców z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej pod batutą Adama Sztaby.

"Grzegorz Ciechowski - Spotkanie z Legendą" to album złożony z płyty CD i DVD - zapis wyjątkowego koncertu poświęconego Grzegorzowi Ciechowskiemu. Na jednej scenie spotkali się między innymi: Kayah, Katarzyna Nosowska, Justyna Steczkowska, Mela Koteluk, Marek Dyjak, Grzegorz Turnau, Igor Herbut, Piotr Cugowski, Red Lips, Skubas, Tymon Tymański.

Piękna opowieść

- Gdy podjąłem to wyzwanie, zabrałem się za pierwszą piosenkę, potem za drugą i okazało się, że zaczęła się piękna opowieść. - wspomina pracę nad aranżacjami Adam Sztaba.

Orkiestracje Adama Sztaby oddają charakter poszczególnych wykonawców, zachowując ducha utworów Grzegorza Ciechowskiego.

Singlem promującym album "Grzegorz Ciechowski - spotkanie z legendą" jest utwór "Tak długo czekam" w wykonaniu Skubasa.

 

- Myślę, że jakby Grzegorz żył i siedział z nami tam na sali, to by się bardzo cieszył, że jego muzyka może w tak dużym aparacie wykonawczym tak dobrze zabrzmieć - mówi w wywiadzie udzielonym na potrzeby filmu o kulisach projektu - Leszek Kamiński, realizator dźwięku i przyjaciel Ciechowskiego.

Syn duchem ojca

Wyjątkową atrakcją tego wydawnictwa jest znajdująca się na płycie DVD multimedialna forma koncertu. W ilustracjach filmowych Jacka Kościuszko, dedykowanych dla każdego z utworów, zagrał między innymi Bruno Ciechowski, który wcielił się w ducha swojego ojca. Oprawą graficzną albumu zajęła się Helena Ciechowska.

Zapis audio oraz video koncertu, którego wydawcą jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia, został zrealizowany z okazji emisji monety kolekcjonerskiej z wizerunkiem Grzegorza Ciechowskiego emitowanej przez Narodowy Bank Polski.

 
Więcej o: