Przewrotny teledysk Zakopower. Adam Woronowicz w klipie "Tak ma być" [TYLKO U NAS]

"W przeciwnościach jest też życia smak i sens, póki miłość jest w nas" - śpiewa Sebastian Karpiel Bułecka w piosence "Tak ma być" zespołu Zakopower. Jako pierwsi prezentujemy teledysk, który w dość zaskakujący sposób ilustruje tę prawdę.
 

Utwór "Tak ma być" to singiel, który poprzedza zaplanowaną na jesień tego roku premierę albumu Zakopower. W klipie główne role zagrali Adam Woronowicz, aktor znany m.in. z filmów "Popiełuszko. Wolność jest w nas" i "Baby są jakieś inne" oraz Dorota Landowska ("Kryminalni", "Patrzę na ciebie, Marysiu"). Można w nim zobaczyć także Aleksandra Stefańskiego, Magdalenę Baranowską, Aleksandra Krystosika, Jakuba Duckiego oraz członków zespołu Zakopower z przyjaciółmi.

Reżyserem teledysku jest Michał Braum, odpowiedzialny za klip "Beksa" Artura Rojka. Scenariusz to dzieło Anny Stańko, a za zdjęcia odpowiada Karol Łakomiec.

Tym razem Zakopower nie ograniczył się jedynie do swojego stałego składu (kwartet góralski, perkusja, gitara, bas, trąbka, klawisz). Sebastian Karpiel-Bułecka zaprosił do współpracy swoich kolegów z Atom String Quartet. Do studia weszli w poszerzonym składzie jako Atom String Orchestra. To oni odpowiedzialni są za piękne, szerokie, budujące nastrój brzmienie klasycznych smyków.

Autorem muzyki do piosenki i producentem jest Mateusz Pospieszalski. Tekst napisali liderzy zespołu Bartek Kudasik i Sebastian Karpiel Bułecka.

Ostatni do tej pory wydany album zespołu, zatytułowany "Boso", miał premierę w 2011 roku i do tej pory pokrył się podwójną platyną.

Więcej o: