"Placówka '44" - Voo Voo i goście śpiewają o Powstaniu Warszawskim

Zespół Voo Voo, Tomek Makowiecki, Justyna Święs, Barbara Derlak, Barbara Wrońska i Organek na jednej płycie. 24 lipca 2015 r. na rynku ukaże się płyta zespołu Voo Voo, która powstała specjalnie na 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Na płycie "Placówka '44" znalazło się 12 utworów skomponowanych przez muzyków z zespołu Voo Voo, czyli Wojciecha Waglewskiego, Karima Martusewicza, Mateusza Pospieszalskiego i Michała Bryndala. Teksty to w większości opracowania wierszy nadesłanych na konkurs Placówka '44 oraz innych utworów powstałych w okresie Powstania Warszawskiego.

Materiał zawarty w albumie to pełna refleksji i emocji poetycka opowieść o Powstaniu Warszawskim. Pokazuje ona wiele aspektów tego wydarzenia i prezentuje różne perspektywy spojrzenia na Sierpień 1944 roku. Zespół zaprosił do współpracy przedstawicieli młodego pokolenia muzyków. Na płycie usłyszymy: Tomka Makowieckiego, Justynę Święs (The Dumplings) , Barbarę Derlak (Chłopcy Kontra Basia), Organka, Barbarę Wrońską (Pustki).

24 lipca (piątek), o godz. 21.00 w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego, w ramach cyklu Pamiętamy '44 obędzie się koncert plenerowy promujący album (premiera sklepowa tego samego dnia - 24 lipca). Wstęp jest biletowany. Bilety w cenie 10 zł do kupienia na www.bilety.1944.pl, w kasie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz w dniu koncertu. Początek sprzedaży biletów: 13.07. Dzieci i młodzież do 14. roku życia: wstęp wolny.

Lista utworów:

 

1. Żołnierzom 690 Zgrupowania

 

2. Sierpień

 

3. Dziś idę walczyć, mamo

 

4. 1 sierpnia

 

5. Modlitwa warszawska

 

6. Do szturmu

 

7. Palec na cynglu

 

8. Czemu na wojence ładnie

 

9. Po latach

 

10. Kołysanka

 

11. Słowa pożegnania

 

12. Przyśniła się dzieciom Polska

Więcej o: