Kazik i John Malkovich w teledysku o islamskim ekstremizmie. Ma być "rozmach realizacyjny, fabularna forma i odrobina absurdu"

John Malkovich ma pojawić się w nowym teledysku Kazika i kwartetu ProForma, który będzie zrealizowany do utworu "Kalifat". To zapowiedź płyty zatytułowanej "Wiwisekcja".

O tym, czego się spodziewać po nowym klipie, jego twórcy z poznańskiego Studia Absynt mówią: rozmach realizacyjny, fabularna forma i odrobina absurdu. Nad klipem pracują Mikołaj Świderski, Paweł Jaworski i operatorka, Agata Nawrocka.

John Malkovich miał zagrać już w poprzednim teledysku Kazika i ProFormy, "Gwieździe szeryfa", jednak wówczas współpraca nie doszła do skutku.

Kalifat jest singlem zapowiadającym nową płytę Kazika i ProForma "Wiwisekcja". W "Kalifacie" Kazik Staszewski porusza temat islamskiego ekstremizmu. Jak sam przyznawał w "Gazecie Wyborczej", utwór napisał na dwa dni przed zamachem na Charlie Hebdo w Paryżu. - Do napisania tej piosenki skłoniła mnie wizyta w Londynie i Dublinie. Pojechałem tam ( ) i zobaczyłem rozkład zachodniej cywilizacji. Zobaczyłem, jak bawi się młodzież ( ). Niemalże dzieci, które marzą, żeby gromadnie nawalić się narkotykami, upić się czy uprawiać wulgarny i szybki seks. ( ) Dla pobożnego muzułmanina przybyłego skądinąd mogłoby to być coś w rodzaju piekła na ziemi. Piekła, które należy unicestwić i zniszczyć - mówi o swoich inspiracjach Staszewski.

Johna Malkovicha mogliśmy oglądać ostatnio w filmie "Miasteczko Cut Bank", który miał premierę w Polsce 22 maja.

Więcej o: