Nowości na MaxFloRecTV (w tym jedna dość krwawa): Pokahontaz, Kleszcz & DiNO

Paranormalne wideo Kleszcza & DiNO i ociekający krwią klip Pokahontaz - to nowości na MaxFloRecTV. Pierwsza z nich powstała do niepublikowanego dotąd nigdzie utworu "Labirynt". Rahim i Fokus prezentują z kolei wizualizację "Serum", siódmego już singla promującego pokryty złotem album "Reversal". Gościnnie w utworze pojawia się Wuzet.

Tuż przed mikołajkami panowie z Pokahontaz przygotowali dla swoich fanów dość nietypową niespodziankę. O ile sam teledysk można nazwać prezentem typowym, o tyle wideo, w którym (dosłownie!) przelewa się krew, pojawiają się (nie)ludzkie wnętrzności, ciekły lateks, zdjęcia rentgenowskie i zasiadający na tronach, pomalowani raperzy - już niekoniecznie.

Jak się okazuje, motywacją do powstania klipu w tak mrocznym klimacie była rozmowa z... profesorem filozofii. - Rozmawialiśmy o ideach transhumanizmu, które zakładają wsparcie ludzkich ułomności przez technologię. Stąd połączenie techniki i budzących się do życia ludzi z cyborgami napędzanymi krwią, a dokładniej jej niekrzepnącą surowicą, czyli... serum - opowiada Grzegorz Lipiec, współreżyser i montażysta teledysku. - Odeszliśmy dość daleko od świetnego, budującego tekstu Rahima i Fokusa. Ale takie było założenie: nie robimy obrazków jeden do jednego.

 

"Serum" to siódmy singiel promujący "Reversal", najnowsze wydawnictwo Pokahontaz. Przypomnijmy, że krążek uzyskał już status złotej płyty. Producentem utworu jest DrySkull. Wokalnie Rahima i Fokusa wsparł w nim Wuzet. Za realizację klipu odpowiada zielonogórska ekipa Sky Piastowskie na czele ze wspomnianym wyżej Grzegorzem Lipcem i Oskarem Kozłowskim (reżyseria, zdjęcia). Ci sami filmowcy stoją za sukcesem teledysku do utworu "Obiecuję Ci" Buki & Rahima, który do dziś w serwisie YouTube wyświetlono ponad 7 mln razy.

 

Amatorom horrorów polecamy sprawdzić na MaxFloRecTV także nowość spod szyldu Kleszcz (MC) & DiNO (producent). Po dobrze przyjętych klipach promujących album "HorRYM JESTem" artyści postanowili wypuścić równie "horry" singiel spoza płyty. "Labirynt" jest jednym z pierwszych utworów, jakie wspólnie stworzyli DiNO i Kleszcz. - Tego numeru nie było, nie ma i nie będzie na żadnej płycie. Mamy jednak do niego taki sentyment, że zachciało nam się na "własną rekę" zrobić do niego klip - opowiada Kleszcz. - Teledysk powstał totalnie spontanicznie, w jedno popołudnie. Nakręciliśmy go w piwnicy DiNA, a pomogli nam w tym nasi, że tak to ujmę, dziwni znajomi, którym za tę pomoc bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że fani będą się jarać tym klipem tak samo jak my - dodaje.

 
Więcej o: