Zlicytuj utwór L.U.C-a i Smolika, nazwij go, a później... zdecyduj, czy świat go usłyszy

L.U.C i Smolik nagrali charytatywny singiel, którego jedyny egzemplarz wystawią na licytację w Trójce.

Szczytna akcja. L.U.C, Smolik i międzynarodowa orkiestra Rebel Babel nagrali utwór, który wystawią w piątek 18 grudnia na licytację w Trójce w ramach akcji "Święta bez granic 2015". Zwycięzca będzie mógł nazwać piosenkę swoim imieniem i zdecydować, czy podzieli się nią ze słuchaczami, czy na zawsze pozostanie ona w jego prywatnej kolekcji. Dochód z aukcji przeznaczony zostanie w całości na rzecz małych podopiecznych Fundacji KOOCHAM - dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną.

 

Z inicjatywą wyszli sami muzycy - Łukasz "L.U.C" Rostkowski i Andrzej Smolik zgłosili się do Trójki z propozycją napisania, wyprodukowania, wydania (tylko w jednej sztuce) i oddania na aukcję swojego wspólnego, premierowego utworu.

Sesja nagraniowa tajemniczej piosenki, która być może nigdy nie doczeka się publicznej emisji (o czym zdecyduje zwycięzca licytacji), odbyła się 8 grudnia w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7. W przygotowaniu singla wzięli udział muzycy z Polski i z Ukrainy w ramach projektu budowania wielokulturowej orkiestry Rebel Babel Jana Feat.'a.

Nagranie zostanie wystawione na trzeciej aukcji Trójki w ramach tegorocznej edycji charytatywnej akcji "Święta bez granic 2015". Start w piątek, 18 grudnia, o godz. 16. Licytację poprowadzi Kuba Strzyczkowski.

- Osoba, która wyceni najdrożej nasz utwór, dostanie jego jedyną kopię, a tak naprawdę oryginał w formacie singla kompaktowego. Ponadto otrzyma licencję i prawo do zadecydowania o premierze i podzielenia się piosenką z innymi albo prawo do tego, by kawałek ten pozostał tylko w jego fonotece - wyjaśnia L.U.C. - Tytułem singla będzie imię zwycięzcy aukcji wypisane osobiście przez artystów na jego jedynym egzemplarzu, do którego okładkę przygotował - również charytatywnie i tylko w jednej sztuce - ilustrator Michał Dziekan.

Więcej o akcji "Święta bez granic" znajdziecie TUTAJ >>

Więcej o: