"Mimo że chwilę nas nie było, zaczynamy tam, gdzie skończyliśmy". Jest singiel Kaliber 44!

Kobiece ciała się wyginają, a oni rapują w obłokach dymu i na tle miasta. To może być jeden z najważniejszych albumów tego roku! Abradab i Joka, czyli Kaliber 44, wracają po latach z nowym materiałem. Premiera płyty w lutym, w sieci pojawił się już teledysk do singla zatytułowanego "Nieodwracalne zmiany".
 

150 tysięcy sprzedanych płyt i utwory - nie bójmy się użyć tego słowa - kultowe, takie jak "Magia i miecz" oraz "Plus i minus", sprawiły, że Kaliber 44 ma status jednego z najważniejszych rapowych składów w historii polskiej muzyki. Teraz bracia Marten: Michał (Joka) i Marcin (Abradab) wydają pierwszy od 15 lat studyjny album jako Kaliber 44.

- Mimo że chwilę nas nie było, zaczynamy tam, gdzie skończyliśmy. To będzie album dla naszych wiernych fanów, zrobiony w taki sposób, w jaki my czujemy i rozumiemy hip-hop - zapowiadają muzycy. Oczekiwania z pewnością są duże, ale czy muzykom uda się powtórzyć sukces artystyczny i komercyjny sprzed lat?

Kaliber 44Kaliber 44 fot. Centrala/Stanisław Nolywajka Kaliber 44, fot. Centrala/Stanisław Nolywajka

Kaliber 44 powstał w 1994 roku. Do 1998 roku razem z Abradabem i Joką występował w nim Piotr Łuszcz - Magik, który później współtworzył Paktofonikę, aż do samobójczej śmierci w 2000 roku.

Yoka i Abradab przygotowują się do trasy koncertowej, która ruszy w lutym. Premiera czwartego studyjnego albumu jest zaplanowana na 44 dzień 2016 roku, czyli na 13 lutego.

Podoba ci się nowy singiel Kaliber 44?
Więcej o: