"To nie umilacz czasu, to wyzwanie". "J.P. Śliwa" Piotra Roguckiego - posłuchaj w serwisie YouTube

"J.P. Śliwa" to nie jest łatwy do słuchania album. Warto jednak podjąć to wyzwanie, które stawia przed fanami muzyki Piotr Rogucki. Teraz jego trzecią solową płytę można znaleźć w serwisie YouTube.

"J.P. Śliwa" to próba podejścia do albumu muzycznego, z zakresu muzyki rozrywkowej, jako do dzieła artystycznego porównywalnego z instalacjami, rzeźbami lub collage'ami współczesnych twórców. Gdzie piosenka przestaje być jednorodnym i niewymagającym umilaczem czasu, a staje się wezwaniem do współudziału w akcie twórczym" - mówi o swojej nowej płycie pochodzący z Łodzi Rogucki, znany także m.in. z zespołu Coma i roli jurora, którą do niedawna pełnił w programie "Must Be the Music".

O czym jest ta płyta? "Główny bohater Jan Paweł Śliwa, noszący imiona nadane na cześć wielkiego Polaka Jana Pawła II, żyje w przeświadczeniu o tym, że ma dokonać rzeczy wielkich. To niespełniony teatrolog, którego przygniotła proza życia: został hydraulikiem, modelem i emigrantem. Niestety, jest typowym nieudacznikiem, nie mogącym poradzić sobie z otaczającą go rzeczywistością, co znajduje odzwierciedlenie w utworach oraz w warstwie dramatycznej albumu".

Album można odsłuchać w serwisie YouTube - jest dostępny pod TYM LINKIEM .

Kiedy na żywo?

Artysta za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu na Facebooku opublikował daty występów w ramach trasy koncertowej promującej jego najnowsze wydawnictwo:

06.03 Poznań 01.04 Zielona Góra 17.03 Kraków 02.04 Łódź 18.03 Rzeszów 03.04 Gdańsk 19.03 Katowice 07.04 Warszawa 20.03 Wrocław

Warto przypomnieć, że Rogucki to nie tylko wokalista, ale także aktor - studiował w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Rogucki jest laureatem wyróżnienia na festiwalu szkół teatralnych w Łodzi 2006 za rolę "Błazen" w spektaklu dyplomowym "Wieczór Trzech Króli" w reżyserii Jerzego Stuhra.

W 2004 roku wraz z zespołem Coma otrzymał natomiast Grand Prix, nagrodę im. Agnieszki Osieckiej i wyróżnienie dziennikarzy na 25. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za interpretację piosenki "Underground" Toma Waitsa i "100 tysięcy jednakowych miast" własnego autorstwa. Jest też laureatem Toruńskiej nagrody im. G. Ciechowskiego.

Wykarmieni rozrywką. Rogucki upomina się o kulturę i wydaje solową płytę >>

Więcej o: