Łona i Webber szykują szósty album. Posłuchaj "Nie mam pojęcia" - pierwszego singla [TELEDYSK]

Cięty język, ale też sporo dystansu i poczucia humoru - to znaki rozpoznawcze szczecińskich artystów. Tak, tego możemy się spodziewać także na szóstym albumie studyjnym w ich dorobku, który zapowiada singiel "Nie mam pojęcia".

"Wbrew negatywnym prognozom GUS-u i zatrważającym statystykom o ujemnym przyroście naturalnym w naszym kraju, sytuacja w pokoleniu Łony i Webbera zdaje się wyglądać zupełnie inaczej" - czytamy w zapowiedzi singla na Dobrzewiesz.net. Z resztą posłuchajcie sami jak Łona i Webber i poradzili sobie z tym tematem.

 

"Nie mam pojęcia" to zapowiedź szóstego albumu studyjnego w dorobku Szczecinian. Krążek ukaże się nakładem Dobrzewiesz Nagrania, własnej wytwórni artystów. Premiera zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2016.

Raper Adam "Łona" Zieliński i producent Andrzej "Webber" Mikosz zadebiutowali w 2001 roku płytą "Koniec żartów". Jednym z ich większych dotychczasowych sukcesów jest płyta "Cztery i pół", wydana w 2011 r. Za muzykę tradycyjnie odpowiada Webber, za słowa i rap Łona.

Szczecinianie zostali wyróżnieni m.in. tytułem Artystów Roku przez portal Popkiller i magazyn "Aktivist". Do ich wyjątkowych przedsięwzięć należy współtworzenie spektaklu teatralnego "Bal manekinów" Brunona Jasieńskiego na zaproszenie szczecińskiego Teatru Polsku. Łona napisał teksty piosenek, a Webber zajął się oprawą muzyczną tego spektaklu.

Więcej o: