Niezwykła inicjatywa GrubSona. Teledysk do "Nie jestem" dla niesłyszących

W sieci zadebiutował nowy teledysk GrubSona do piosenki "Nie jestem" z nominowanej do Fryderyków płyty "Holizm".

– Jestem daleki od zamykania się na jeden rodzaj muzyki. „Holizm” to bardzo zróżnicowana płyta. Zawiera dojrzalsze niż na poprzednich krążkach teksty. Jest wyjątkowa choćby ze względu na obecność live bandu w paru numerach – mówi o swoim najnowszym albumie GrubSon. 

Klip do "Nie jestem" wyreżyserował Michał Jagiełło wspólnie z Michałem Schwiercem. W teledysku pojawia się również Iwona Cichosz z serwisu Migam.org, która tłumaczy utwór na Polski Język Migowy, czyli naturalny język Głuchych.

– Polski Język Migowy to język wizualno-przestrzenny. Głusi słyszą muzykę oczami – mówi Iwona Cichosz. – Języki foniczne dają nam możliwość przekazywania informacji i emocji np. poprzez intonację (od razu „po głosie” wiadomo, kto ma jaki nastrój) czy tempo wypowiedzi. Podobnie jest z językiem migowym, tylko tu wszystko odbywa się wizualnie. Informacje mogą być przekazywane za pomocą wykonywania poszczególnych znaków, ale bardzo ważna jest ich szybkość. Czasem ten sam znak zamigany w innym tempie oznacza już zupełnie co innego – tłumaczy.

Krążek „Holizm” ukazał się nakładem MaxFloRec w marcu 2015 roku. Płyta otrzymała nominację do nagrody muzycznej Fryderyk 2016 w kat. Album Roku Hip-Hop.

Więcej o: