To już pewne! Axl Rose nowym wokalistą AC/DC

Axl Rose, który niedawno znowu zaczął koncertować z Guns N' Roses, będzie wokalistą AC/DC. Zastąpił Briana Johnsona, który pożegnał się po latach z zespołem.

Plotki na ten temat pojawiały się od jakiegoś czasu, ale teraz to już pewna informacja - została potwierdzona na oficjalnej stronie zespołu, a podczas występu Guns N' Roses na festiwalu Coachella na scenie gościnnie pojawił się Angus Young, gitarzysta AC/DC.

 

Australijska grupa przerwała trasę koncertową w USA w marcu, gdy lekarze uznali, że dalsze występy 68-letniego Johnsona mogą oznaczać dla niego całkowitą utratę słuchu. AC/DC zagra kolejny koncert w ramach Rock or Bust World Tour 7 maja w Lizbonie. Już z Rose'em.

"Członkowie zespołu AC/DC chcą podziękować Brianowi Johnsonowi za jego wkład i oddanie zespołowi przez lata. Życzymy mu wszystkiego, co najlepsze, zarówno jeśli chodzi o jego problemy ze słuchem, a także w przyszłych projektach" - można przeczytać w oświadczeniu wydanym przez AC/DC. "Chociaż chcielibyśmy skończyć trasę w taki sposób, w jaki ją zaczęliśmy, rozumiemy i wspieramy decyzję Briana, który chce przerwać trasę, by ratować słuch" - zaznaczają muzycy