Guz mózgu uniemożliwia występy Marie Fredriksson. Roxette przerywa trasę

Roxette odwołał zaplanowane koncerty trasy, którą zespół świętował 30-lecie istnienia. Występy odradził lekarz Marie Fredriksson, która od kilkunastu lat walczy z guzem mózgu.

W trakcie trasy RoXXXette 30th Anniversary Tour zespół, który ma na koncie takie przeboje jak "Joyride", „Listen to Your Heart” czy „It Must Have Been Love”, miał jeszcze odwiedzić m.in. Niemcy i Wielką Brytanię, ale lekarz opiekujący się wokalistką doradził jej, by zrezygnowała z koncertów.

 

"To było niesamowite 30 lat! Przepełniają mnie radość i szczęście, kiedy wspominam światowe trasy Roxette. Wszystkie występy i wspomnienia z tych lat będą zawsze obecne w moim życiu" - można przeczytać w oświadczeniu, które wydała 57-letnia Fredriksson. "Niestety, teraz czas mojego koncertowania dobiega końca i chcę wykorzystać tę okazję, by podziękować fanom za to, że umożliwili nam tę długą i pełną zakrętów podróż" - dodała wokalistka.

Fredriksson zmaga się z guzem mózgu od 2002 roku. Gdy lekarze zdiagnozowali u niej chorobę, Roxette zawiesiło działalność na prawie osiem lat. W 2011 roku, po 10 latach przerwy, zespół wydał album studyjny zatytułowany "Charm School", a po nim jeszcze jeden. Najnowsza płyta będzie miała premierę w tym roku.

Więcej o: