"Aux" - koncepcyjny album Kovalczyka. O hejcie, kłótniach rodzinnych i poświęcaniu się matek

"Aux" to tytuł najnowszego, trzeciego albumu Kovalczyka - wokalisty i producenta. Płyta łączy ze sobą pop i alternatywne, elektroniczne brzmienie. Teksty poszczególnych kawałków składają się w jedną historię, tworząc koncepcyjny album.

- Czułem potrzebę nagrania płyty w języku polskim, z wyrazistymi tekstami, które głośno mówią o sprawach ważnych i takich, na które nie zwracamy uwagi na co dzień - mówi Kovalczyk. - Tak powstał pomysł na projekt AUX.

Na nowym krążku mamy do czynienia z piosenką zaangażowaną z lekkim akcentem piosenki aktorskiej. Znajdują się na nim teksty, które poruszają m.in. kwestie moralności („Nie głosuj na mnie”), kłótni rodzinnych („Jak siostra z bratem”), zanieczyszczenia środowiska („Cywilizacja”), poświęcenia się matek („O matko!”), przełamywania własnych słabości („Niech pada”), hejtu na murach i w Internecie („#bannahejta”), odwiecznej wojny międzyludzkiej („Wojna na słowa”), konsekwencji prowadzenia samochodu po narkotykach („Postrach dla miasta”) czy nieuleczalnej samotności („Pustynia”).

Album jest wspólnym projektem producenckim z Filipem Kuncewiczem - polsko-francuskim kompozytorem młodego pokolenia oraz z uznanym poetą - Michałem Zabłockim, twórcą przebojów m.in. Turnaua i Mozila. Wydawnictwo promuje singiel pt. „Turlaj się”, do którego powstał zaskakujący, fabularyzowany teledysk.

Album ukazał się nakładem wytwórni artCONNECTION music 6 maja, a wersja cyfrowa do nabycia będzie od 12 maja. Płyta została objęta Patronatem Honorowym Narodowego Centrum Kultury. Mecenasem Projektu jest rodzinne miasto artysty, Ząbkowice Śląskie – Miasto Krzywej Wieży.

Artysta dał się poznać szerokiej publiczności jako finalista 3. edycji programu "Idol" oraz jako kompozytor i producent funky-jazowego albumu "Kovalczyk Big Band Project", który został zarejestrowany metodą analogową na żywo z udziałem najlepszych polskich muzyków jazzowych.

Więcej o: