Protest przeciwko koncertowi zespołu Video. Wokaliście zarzucono brak szacunku dla "posmoleńskiej żałoby"

Władze Nowego Sącza zaprosiły na koncert zespół Video z okazji imienin miasta. Zaprotestował jednak dyrektor szkoły pod Nowym Sączem. Powód? Koszulka z napisem "Jest krzyż, jest impreza".

Jarosław Rola, dyrektora Zespołu Szkół im. Józefa Bieńka w Librantowej i prezes Sądeckiej Rodziny Katyńskiej, w serwisie Sadeczanin.info opublikował list, w którym sprzeciwia się koncertowi Wojciecha Łuszczykiewicza, wokalisty zespołu Video w Nowym Sączu.

"Latem 2010 roku ów pseudogwiazdor zadebiutował koszulką >>Jest krzyż - jest impreza<<, zachęcając warszawskich lemingów do urządzenia alkoholowej biby, oraz usunięcia smoleńskiego krzyża pamięci, postawionego przez Polaków przed Pałacem Prezydenckim w dniach posmoleńskiej żałoby" - napisał Rola.

Koszulka wyrazem sprzeciwu

Wypowiedź Roli skomentował Wojciech Łuszczykiewicz. - Nie byłem na Krakowskim Przedmieściu w tym czasie. Oglądałem jedynie to smutne widowisko w telewizji. Smutne, bo widziałem tłumy ludzi, opluwających się, szarpiących, obrzucających wzajemnie inwektywami. Ludzi zarówno z lewej i prawej politycznej strony - odpowiedział muzyk.

I podkreślił, że "absurd, surrealizm i potężny dysonans pomiędzy symbolem chrześcijańskich wartości, a arcyagresywnym i wybitnie niestosownym zachowaniem ludzi pod Pałacem" wywołał jego sprzeciw. A hasło na koszulce "Jest krzyż, jest impreza" jest jego wyrazem.

"Impreza, czyli dla obu stron konfliktu oraz mediów, kolejna okazja do zadymy i podziału. Nie atakowałem Krzyża i jego świętości. Ja Go na swój sposób broniłem" - napisał Łuszczykiewicz. I podkreślił, że zwrócił się z prośbą o sprostowanie i przeprosiny ze strony autora artykułu i Jarosława Roli.

Koncert w Nowym Sączu się jednak odbędzie. Rola ani autor artykułu do tej pory nie przeprosili artysty - powiedziała Gazeta.pl Żaneta Łuszczykiewicz, manager zespołu Video.