"Niestandardowe dźwięki i refleksyjnie luzackie teksty". Premiera płyty koncertowej Voo Voo już 8 lipca

Album Voo Voo "Suwałki Blues Festival 2015 - Bielszy Odcień Bluesa” jest zapisem koncertowym programu „Dobry wieczór" z udziałem suwalskiego chóru Gospel Choir.

Gospodarzem koncertu, jak również pomysłodawcą wydania nowej płyty Voo Voo, jest Jan Chojnacki, dziennikarz radiowej Trójki.

- Waglewskich ród z Nowego Sącza się wywodzi. Nowosądeczanie słyną z odwagi, poczucia humoru i oszczędnego podejścia do życia. Nic więc dziwnego, że niestandardowe dźwięki, refleksyjnie luzackie teksty i oszczędność tak zwanych środków wyrazu są opoką twórczości lidera Voo Voo. W tej oszczędności twórca posunął się tak daleko, że stworzył piosenkę, która zwalnia go z konwencjonalnego obowiązku przywitania się z publicznością - błyskotliwie zapowiadał koncert Chojnacki.

 

- Tradycyjne „Dobry wieczór” jest nie tylko tytułem wydanej w 2014 roku płyty Voo Voo, ale także pierwszym wersem rozpoczynającego ją nagrania. Od tej piosenki rozpoczyna się koncert kwartetu Waglewski/Pospieszalski/Martusewicz/Bryndal, co oznacza, że wokalista zespołu wyręcza w zakresie „dobry wieczór” konferansjera. Jest to pewnym utrudnieniem dla zapowiadającego koncert, bowiem „dobry wieczór państwu” jest nierozerwalnie związane z tradycją konferansjerstwa polskiego - mówił Chojnacki.

- Zapowiadając koncert Voo Voo 8 lipca 2015 roku w Sali Suwalskiego Ośrodka Kultury, pozbawiony podstawowego atrybutu zagajacza, stanąłem więc przed trudnym zadaniem. Miałem przed sobą siedmiuset osobowe audytorium, szczelnie wypełniające salę, a po drugiej stronie anteny kilkusettysięczną rzeszę słuchaczy audycji „Bielszy odcień bluesa” - dodał.

Na płycie "Suwałki Blues Festival 2015 - Bielszy Odcień Bluesa" znajdą się utwory:

1.Dobry wieczór
2. Po godzinach
3. Kim bym był ?
4. Na coś się zanosi
5. Gdybym
6. Skrzyżowanie
7. Tli się
8. Dokąd idą

Zapisany na płycie koncert Voo Voo odbył się w lipcu 2015 w ramach Suwałki Blues Festiwal - Bielszy Odcień Bluesa. Voo Voo powstało w 1985 roku z inicjatywy gitarzysty, wokalisty, kompozytora i autora tekstów Wojciecha Waglewskiego.

Więcej o: