Ma na koncie Grammy, teraz napisał utwór na ŚDM. Posłuchaj "Wsiądź do barki"

"Barka" była ukochaną pieśnią Jana Pawła II, nie dziwi więc nawiązanie do niej w tytule utworu skomponowanego przez Włodzimierza Pawlika na Światowe Dni Młodzieży.

"Wsiądź do barki" to element większego dzieła kompozytora, zatytułowanego "Myśląc Ojczyzna", w którym Pawlik przygląda się najważniejszym wydarzeniom w historii Polski i tworzy do nich muzyczny komentarz. Kantata została skomponowana z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski.

Wśród wykonawców pod batutą dyrygenta Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego znaleźli się wokaliści Natalia Wilk, Margo, Łukasz Jemioła, Marek Bałata, Basia Krukowska, Piotruś Konieczny i Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Artystom akompaniują Włodek Pawlik, Paweł Pańta, Cezary Konrad oraz Piotr Iwicki.

 

 


Przypomnijmy, że Włodzimierz Pawlik to pierwszy polski muzyk jazzowy, który może pochwalić się prestiżową nagrodą Grammy. Dwa lata temu prowadzony przez niego zespół Włodek Pawlik Trio, wspólnie z Filharmonią Kaliską i Randy Breckerem otrzymał nagrodę a kategorii Best Large Jazz Ensemble Album.

 

Więcej o: