Co ta dziewczyna wyczynia z rękami!? Zobacz, jak robi TO w 2:15 minucie...

W sieci furorę robi nagranie, na którym niemiecki kwartet Salut Salon wykonuje muzykę klasyczną w bardzo nietypowy sposób. Na Youtubie klip obejrzało już ponad 20 milionów osób, a na Facebooku kolejne 10 milionów.

"Genialne!", "najbardziej niesamowity pokaz koordynacji, wyczucia rytmu i talentu, jaki widziałem od dawna", "ten film powinien być pokazywany w szkołach, żeby promować zainteresowanie sztuką i prawdziwą wartość muzyki" - to tylko niektóre z komentarzy, jakie pojawiły się pod nagraniem pochodzącej z Hamburga grupy Salut Salon, w którym cztery artystki - Angelika Bachmann, Iris Siegfried, Anne-Monika von Twardowski i Sonja Lena Schmid wykonują klasykę muzyki poważnej i rozrywkowej.

Zobaczcie sami:

 

W zatytułowanym żartobliwie utworze "Competitive Foursome" można usłyszeć fragment "Lata" z "Czterech pór roku" Antonio Vivaldiego, jedną z sonat fortepianowych Mozarta, brawurowo zaaranżowaną balladę "Mack the Knife" Kurta Weilla, a nawet... temat muzyczny z serii filmów "Mission: Impossible".

Podpisujemy się obiema rękami pod postulatami internautów zachwyconych takim wykonaniem klasycznej (i nie tylko!) muzyki. Radości i twórczej energii mógłby pozazdrościć członkiniom Salut Salon niejeden gwiazdor pop. Gdyby tak wyglądały lekcje muzyki w szkołach podstawowych, pod filharmoniami ustawiałyby się kolejki.