Nagrali teledysk, zalała ich fala hejtu. Polaków bronią Roxette i Robert Biedroń

Jakub i Dawid dla zabawy nagrali teledysk do piosenki zespołu Roxette, ale oprócz uznania wokalisty zespołu, spotkali się z falą hejtu. W ich obronie stanęli przedstawiciele grupy.

Para polskich gejów Jakub i Dawid, która nagrała podczas wakacji wideo do piosenki Roxette, zdobyła rozgłos na całym świecie, po tym jak lider zespołu, zachwycony nim, umieścił go na oficjalnym profilu grupy. W Polsce mężczyźni spotkali się z wieloma obraźliwymi komentarzami.

 

O całej sytuacji od polskich dziennikarzy dowiedział się także zespół Roxette. W wiadomości do Jakuba i Dawida zespół pogratulował im pomysłowości i wyraził żal z powodu krytyki. "Coś, co rodzi się z radości i miłości, zasługuje tylko na uznanie. Mamy nadzieję, że macie w sobie wystarczająco dużo siły, aby przetrzymać to wszystko" - napisała w liście do chłopaków wieloletnia menadżer zespołu Marie Dimberg.

W geście wsparcia Roxette ponownie umieścił wideo na swojej stronie z ważnym komentarzem: "To wideo jest warte przypomnienia. Pamiętajcie: miłość jest miłością, jest miłością".

W Polsce natomiast teledysk zauważyli m.in. Robert Biedroń i Barbara Nowacka, którzy wysłali słowa otuchy i wsparcia i także umieścili wideo na swoich stronach.

Więcej o: