Zaśpiewał hit Niemena w X Factorze w Armenii. Świetnie poradził sobie z polskim tekstem

Już raz zostaliśmy zaskoczeni, gdy utwór "Dziwny jest ten świat" został wykonany w ukraińskiej wersji programu. Teraz zawędrował aż do Azji! Wokalista świetnie się uporał z jego wykonaniem, choć jury początkowo nie było zachwycone.

Nie po raz pierwszy Davit Chaxalyan z Armenii wystąpił w popularnym talent-show. Tym razem postanowił zaskoczyć jury, decydując się nie na lokalny czy międzynarodowy przebój, ale na utwór "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena - z oryginalnym polskim tekstem!

Reakcja jury? Najpierw zdziwienie, jakby myśleli, że to pomyłka. Zaraz potem spontaniczny wybuch śmiechu, co z pewnością nie spodobało się stojącemu przed publicznością wykonawcy. Zobaczcie to sami - występ zaczyna się od 4:13.

 

Jak można usłyszeć, Davit zabłysnął nie tylko wybierając "egzotyczny" utwór, ale też świetnie przygotował się do zaśpiewania go. Początkowo wyraźnie nie przypadł do gustu oceniającym, ale już pełen emocji, podniosły refren zdecydowanie zdobył ich serca - na koniec Davit otrzymał od nich owacje na stojąco. Publiczność również oszalała.

To nie pierwszy raz, gdy Czesław Niemen trafił poza nasze granice. W 2014 roku w programie "The Voice of Ukraine" zaśpiewała go Hasmik Sirojan... mająca również ormiańskie korzenie!

 
Więcej o: