Zaśpiewał hit Niemena w X Factorze w Armenii. Świetnie poradził sobie z polskim tekstem

Już raz zostaliśmy zaskoczeni, gdy utwór "Dziwny jest ten świat" został wykonany w ukraińskiej wersji programu. Teraz zawędrował aż do Azji! Wokalista świetnie się uporał z jego wykonaniem, choć jury początkowo nie było zachwycone.

Nie po raz pierwszy Davit Chaxalyan z Armenii wystąpił w popularnym talent-show. Tym razem postanowił zaskoczyć jury, decydując się nie na lokalny czy międzynarodowy przebój, ale na utwór "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena - z oryginalnym polskim tekstem!

Reakcja jury? Najpierw zdziwienie, jakby myśleli, że to pomyłka. Zaraz potem spontaniczny wybuch śmiechu, co z pewnością nie spodobało się stojącemu przed publicznością wykonawcy. Zobaczcie to sami - występ zaczyna się od 4:13.

 

Jak można usłyszeć, Davit zabłysnął nie tylko wybierając "egzotyczny" utwór, ale też świetnie przygotował się do zaśpiewania go. Początkowo wyraźnie nie przypadł do gustu oceniającym, ale już pełen emocji, podniosły refren zdecydowanie zdobył ich serca - na koniec Davit otrzymał od nich owacje na stojąco. Publiczność również oszalała.

To nie pierwszy raz, gdy Czesław Niemen trafił poza nasze granice. W 2014 roku w programie "The Voice of Ukraine" zaśpiewała go Hasmik Sirojan... mająca również ormiańskie korzenie!

 
Więcej o:
Komentarze (31)
Zaśpiewał hit Niemena w X Factorze w Armenii. Świetnie poradził sobie z polskim tekstem
Zaloguj się
 • yokoono23

  Oceniono 57 razy 57

  Brawo Davit! wielki szacun.

 • zns3

  Oceniono 46 razy 46

  Brawo, pięknie

 • Oceniono 37 razy 33

  Muzyka Czesława Niemena, która dla mojego pokolenia była religią, nie znalazła odważnych pośród polskich wykonawców, którzy by podjęli się wykonania dzieł Mistrza. Próbował Szpak, ale wypadło to cieniutko. Okazuje się, że jest taki kraj na świecie, gdzie świetnie sobie radzą z utworami Niemena. Tym krajem jest... Armenia. W 2014 znakomitą interpretacją popisała się Hasmik Sirojan a teraz Davit. Brawo. Naprawdę łapie za serce. Warto posłuchać obu wykonań. Myślę, że Czesław, słuchając w niebie obu interpretacji, z ukontentowaniem kiwa głową..

 • maaac

  Oceniono 29 razy 27

  Szacun dla obydwu wykonawców. Słychać, ze język polski sprawia im trudność ale same wykonanie genialne. Przy tym jedna uwaga. Wydaje mi się, ze Ormianie z komisji nie znali tej piosenki. Za to jeden z Ukraińców wyraźnie czekał jak ona sobie da radę z nią. Wiedział czego się spodziewać po piosence i czekał jak wykonawca sobie poradzi.

 • regos

  Oceniono 23 razy 23

  Super!

 • owca888

  Oceniono 25 razy 21

  Ayo, super, Davit. :)

  Niemen to ikona,ciary mnie przechodzą, jak słyszę tę piosenkę i ten jego głos z lekką chrypką.
  Ale napiszę coś obrazoburczego - na moje słoniowe i niefachowe ucho chłopak jest lepszy wokalnie od oryginału. Po prostu ma lepszy głos. Wysokie nuty są wyśpiewane, nie wykrzyczane. Ale może się mylę, wszak fachowcem nie jestem :)

 • brytnej

  Oceniono 18 razy 18

  Niemen śpiewał to z mocniejszym kresowym/białoruskim akcentem, niż Chaxalyan z jakimkolwiek akcentem. W każdym razie super wykonanie (oryginalne oczywiście też).

 • Black Swan

  Oceniono 17 razy 17

  daje chłop radę co łatwe w przypadku Niemena nie jest...

 • ben_akiba

  Oceniono 35 razy 15

  Uuuuu, wdowa się wkurzy i wytoczy kolejny proces za to, że ktoś śmiał wykonać piosenkę Niemena.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX