Elton John nie zagra dla Trumpa. Odmówił nawet... cover band Springsteena

Wystąpi za to gwiazda amerykańskiego "Mam talent!" oraz chór mormonów. Na większe nazwiska i zespoły Trump nie ma co liczyć. Artyści ponownie pokazują, co sądzą o wybranym w 2016 r. prezydencie USA.

Dzień inauguracji nowego prezydenta to wielkie święto w USA. Z tej okazji zawsze organizowany jest uroczysty bal ze znanymi osobistościami, koncerty gwiazd, a do Waszyngtonu przyjeżdżają tłumy. Cztery lata temu było przynajmniej 500 tysięcy widzów.

Tym razem publiczność może nie dopisać, już na oficjalnej imprezie w przeddzień inauguracji doliczono się zaledwie 10 tysięcy osób. Ale jeszcze większy kłopot Donald Trump i jego sztab mieli z zaproszeniem gwiazd.

 

Cztery lata temu, na rozpoczęcie drugiej kadencji prezydentury Baracka Obamy, zagrały m.in. Lady Gaga i Beyonce. A w tym roku?

Kto nie zagra

Lista piosenkarzy i zespołów, którzy oficjalnie odmówili wystąpienia na inauguracji lub publicznie rozwiali takie plotki, jest imponująca. Kto nie chce wystąpić? Elton John, Andrea Bocelli, Celine Dion oraz rockowy zespół KISS. Najbardziej może dziwić odrzucenie oferty przez Bocelliego, o którym mówi się jako o dobrym znajomym Trumpa.

Od dawna mówiło się też, że nie zagrają superpopularni w USA Lady Gaga, Beyonce czy Bruce Springsteen. Ofertę odrzucił nawet... cover band Springsteena, jak tłumaczył zespół, "z szacunku dla Bruce'a".

Lista "tak" i "być może"

Kto zatem wystąpi? Spośród faktycznych sław nieoficjalnie mówiło się o zespole The Beach Boys, legendzie amerykańskiego popu lat 60. i 70. Z młodszych artystów zgodziła się zaśpiewać Rebecca Ferguson, finalistka angielskiego "X Factora", ale pod warunkiem, że... wykona utwór "Strange Fruit", słynny w USA protest song o antyrasistowskim wydźwięku.

 

Wiadomo już, że nikt z powyższych nie zagra. Zaprzysiężeniu wiceprezydenta towarzyszyć będą występy chórów Missouri State University Chorale i Mormon Tabernacle Choir. Z kolei amerykański hymn wykona Jackie Evancho gwiazda jednej z amerykańskich edycji "Mam talent!", która ma na koncie kilka solowych płyt, w tym jedną o platynowym statusie.

Oprócz tego pojawią się liczne orkiestry, chóry i zespoły wykonujące muzyką tradycyjną oraz klasyczną. Gwiazd największego formatu - brak.

Z kolei w przeddzień inauguracji wystąpili popularny w USA rockowy zespół 3 Doors Down oraz muzyk country Toby Keith. Ciężko ich jednak porównać ze sławą takich wokalistów, jak Lady Gaga czy Springsteen.

A teraz zobacz: Tak wyglądają dziś bohaterowie kultowego serialu "Miasteczko Twin Peaks". Już niedługo znów ich zobaczysz 

Więcej o:
Komentarze (64)
Elton John nie zagra dla Trumpa. Odmówił nawet... cover band Springsteena
Zaloguj się
 • artur0121

  Oceniono 17 razy 17

  A pytal ktos Rodowiczke?

 • erasms47

  Oceniono 18 razy 14

  Czuli się w Waszyngtonie jak żydowskie dziecko w tramwaju w Warszawie i reszta cieleckich celebrytów?

 • agap.e

  Oceniono 16 razy 10

  Bzdury.Jak mieli odmówić występu skoro nie dostali oficjalnie zaproszenia?

 • lesnywladek2

  Oceniono 19 razy 7

  ja słyszałem że pani Janina z Dąbrowy Górniczej jak widzi Trumpa w TV to przełącza kanał i na znak protestu przeciwko braku demokracji w USA nie myje nóg przed snem.

 • alfred_hugecock

  Oceniono 16 razy 6

  Może za mało kasy oferowali, bo Bijące za miliony śpiewała na imprezach u syna Kaddafiego, a Boczeli śpiewał do kotleta Hugo Chavezowi.

 • swinton

  Oceniono 11 razy 5

  Moja kuzynka też odmówiła.

 • hr.kalashnikoff

  Oceniono 18 razy 4

  Setki celebrytów są pogniewane na wynuki wyborów. Szantażują setki innych celebrytów, niepogniewanych, grożąc im bojkotem i szykanami.
  W dzisiatkach milionów wyborców wskutek tego wzbiera i potęguje się obrzydzenie do wszystkich tych małp hollywoodu.
  Trump ma następny 4-letni turnus w Białym Domu zapewniony. Suweren poprze Trumpa choćby żeby pokazać temu tatałajstwu kto tu rządzi. Na pewno nie Lejdi Szmata.

 • scibor3

  Oceniono 17 razy 3

  Odmówili, choć nikt ich nie prosił... he, he, he...!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX