Będzie show i serial o disco polo w TVP? Pytamy rzecznika, a ten niejasno...

Po ciepłych wypowiedziach prezesa Kurskiego na temat disco polo, rośnie liczba pomysłów na prezentowanie tego gatunku w telewizji. Mówi się o cyklicznych relacjach z imprez oraz fabularnym serialu.

Aż pięć milionów osób oglądało transmisję tegorocznego sylwestrowego koncertu w TVP 2, gdy na scenie pojawił się Zenek Martyniuk, jedna z największych gwiazd disco polo. Nic dziwnego, że szybko pojawiły się informacje o kolejnej dużej imprezie.

Wielką, organizowaną na warszawskim stadionie galę "25 lat disco polo w Polsce" ma transmitować telewizja publiczna – To będzie wspaniały koncert, na którym wystąpią najlepsi artyści – mówi Zbigniew Benbenek z ZPR Media. Ale to wiadomość z początku roku. Teraz mówi się o kolejnych programach od TVP.

"Discopoland" i serial

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że disco polo trafi na stałe do ramówki telewizyjnej "Dwójki". W programie, która ma nazywać się "Discopoland", zobaczymy cykliczne relacje z koncertów i klubowych imprez. Ma chodzić także o promocję wsi i mniejszych miejscowości.

Ale to nie koniec rewelacji, o kolejnych napisał Wojtek Krzyżaniak na łamach portalu Newsweek.pl. - Okazuje się, że poza samą muzyką i cyklicznym dokumencie, myśli się również o... serialu fabularnym, którego akcja toczyła się będzie w świecie disco polo właśnie - pisze Krzyżaniak.

Dodaje również, że serial miał być zamówiony poza procedurami i bez scenariusza, ale mówi się o produkcji fabularnej, w której zagra Katarzyna Glinka - gwiazda komedii romantycznych i serialu "Barwy szczęścia".

 

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem TVP. W odpowiedzi dla Gazeta.pl nie potwierdził tych planów. Jak nas poinformował, konkrety zostaną przedstawione "wkrótce na konferencji prasowej" dotyczącej wiosennej ramówki telewizji.

A teraz zobacz: Ostra "Ciemniejsza strona Greya" i oscarowi faworyci. To najmocniejsze premiery kinowe lutego

 

Więcej o:
Komentarze (38)
Będzie show i serial o disco polo w TVP? Pytamy rzecznika, a ten niejasno...
Zaloguj się
 • Michał Fuk

  Oceniono 30 razy 30

  Kur... Kurski, telewizja publiczna to nie dom publiczny! Jak masz zamiar schlebiać najniższym gustom i potrzebom, to utrzymuj się z reklam!

 • trottel

  Oceniono 17 razy 17

  może niech zrobią serial gdzie żołnierze wyklęci tańczą przy disco polo

 • ginztonickiem

  Oceniono 18 razy 16

  TVP dostosowuje poziom do suwerena, ledwo piszo i czytajo, ale słuch mają dobry

 • megg.pop

  Oceniono 15 razy 15

  Telewizja misyjna..... I za taki badziew mam płacić abonament.

 • marek_tkacz

  Oceniono 12 razy 12

  To będzie DISCO TV2.

 • eisbergh

  Oceniono 9 razy 9

  no cóż. będzie to po prostu spełnienie misji publicznej dla głupiego i głuchego narodu, dla wyborców pisuaru

 • tom_aszek

  Oceniono 10 razy 8

  "W programie, która ma nazywać się "Discopoland"(...) Ma chodzić także o promocję wsi i mniejszych miejscowości."

  Disco polo to nie jest promocja wsi, tylko wiochy. A to subtelna różnica.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX