Będzie show i serial o disco polo w TVP? Pytamy rzecznika, a ten niejasno...

Po ciepłych wypowiedziach prezesa Kurskiego na temat disco polo, rośnie liczba pomysłów na prezentowanie tego gatunku w telewizji. Mówi się o cyklicznych relacjach z imprez oraz fabularnym serialu.

Aż pięć milionów osób oglądało transmisję tegorocznego sylwestrowego koncertu w TVP 2, gdy na scenie pojawił się Zenek Martyniuk, jedna z największych gwiazd disco polo. Nic dziwnego, że szybko pojawiły się informacje o kolejnej dużej imprezie.

Wielką, organizowaną na warszawskim stadionie galę "25 lat disco polo w Polsce" ma transmitować telewizja publiczna – To będzie wspaniały koncert, na którym wystąpią najlepsi artyści – mówi Zbigniew Benbenek z ZPR Media. Ale to wiadomość z początku roku. Teraz mówi się o kolejnych programach od TVP.

"Discopoland" i serial

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że disco polo trafi na stałe do ramówki telewizyjnej "Dwójki". W programie, która ma nazywać się "Discopoland", zobaczymy cykliczne relacje z koncertów i klubowych imprez. Ma chodzić także o promocję wsi i mniejszych miejscowości.

Ale to nie koniec rewelacji, o kolejnych napisał Wojtek Krzyżaniak na łamach portalu Newsweek.pl. - Okazuje się, że poza samą muzyką i cyklicznym dokumencie, myśli się również o... serialu fabularnym, którego akcja toczyła się będzie w świecie disco polo właśnie - pisze Krzyżaniak.

Dodaje również, że serial miał być zamówiony poza procedurami i bez scenariusza, ale mówi się o produkcji fabularnej, w której zagra Katarzyna Glinka - gwiazda komedii romantycznych i serialu "Barwy szczęścia".

 

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem TVP. W odpowiedzi dla Gazeta.pl nie potwierdził tych planów. Jak nas poinformował, konkrety zostaną przedstawione "wkrótce na konferencji prasowej" dotyczącej wiosennej ramówki telewizji.

A teraz zobacz: Ostra "Ciemniejsza strona Greya" i oscarowi faworyci. To najmocniejsze premiery kinowe lutego